banner374
01 Kasım 2014 Cumartesi 19:10
MEB KURS ÜCRETLERİNİ AÇIKLAMALIDIR
 Dershanelerin kapatılmasının ardından hafta sonları kurslarının açılacağı ifade edildi. İfade edildiği gibi de kurslar açıldı. Fakat kurslardan yeteri kadar ilgi gelmedi. Bunun en büyük nedeni ise ders saati ücretinin 8-9 lira olması. 

Özellikle hafta sonu ve akşam saatlerinde verilmesi planlanan hafta sonları kursları için ücretin 8-9 lira seviyeside olması öğretmenlerin pek ilgisini çekmedi. Bunun üzerine Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bakanlıktan alınan bilgiye göre ders saati ücretinin 18 lira olacağını yazılı bir belge ile açıklayarak kurslara öğretmenlerin ilgisini çekti. 

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okullara gönderdiği yazıda ‘yetiştirme kurslarında’ ders verecek öğretmenlerin saat başı ücretinin 18 lira olacağının duyurulmasını istedi. Ancak resmi belgede yer alan bilgilerin Bakanlık’tan sözlü olarak duyulduğu ifade edildi.

BirGün gazetesinde yer alan habere göre, “MEB örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kurslarında görev alacak öğretmenlere verilecek ücretin 18 TL civarında olacağı ayrıca idarecilere 6 saate kadar ücret verileceği Bakanlığımızdan alınan şifai bilgidir. Öğretmenlere duyurulması hususunda gereğini bilgilerinize rica ederim.”

Burada belirtilen şifahi bilgi den anlaşılması gereken, ders saati ücretlerinin 18 lira olması konusunda Milli Eğitim Bakanlığından sözlü bir açıklama yapıldığıdır. Yazılı herhangi bir açıklama yoktur. Bu yüzden Milli Eğitim Bakanlığı yazılı bir açıklama ile ders saati ücretinin 18 lira olduğunu ifade etmelidir.

Mebpersonel.com
banner182
Son Güncelleme: 01.11.2014 19:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
idareci 2 yıl önce

hemen açıklanmalı yoksa açtığımız kursları kapatacağız tekrar.