banner374
15 Eylül 2014 Pazartesi 15:08
Milli Eğitim Müdürüne protesto şoku
 Okul müdürleri tayinlerinden dolayı Milli Eğitim Müdürü'nü protesto eden sendika yöneticileri slogan da attılar. Vali Münir Karaloğlu da programında olmasına rağmen açılışa gitmeyi son dakikada iptal etti.
Bursa'da 2014-2015 öğretim yılı olaylı başladı. Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Aktif Eğitim-Sen üyeleri, merkez Yıldırım ilçesi Yunus Emre İlkokulu'ndaki ilköğretim haftası kutlama programında İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya'yı protesto ettiler. 4 yılını dolduran okul müdürlerinin 75 puanın altında kalanlarının görevden alındığı gerekçesiyle tepki gösteren muhalif sendikaların başkanları Sarıkaya aleyhinde slogan attılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, protestolar eşliğinde konuşmasını tamamladı. Sendika üyeleri il milli eğitim müdürü konuşmasını tamamlamasının ardından okul bahçesinden alkışlarla ayrıldı. Bu sırada sendika üyelerine tepki gösteren öğrenci yakınlarıyla sendikacılar arasında tartışma yaşandı. Sendikacılar tartışmaların eşliğinde okuldan ayrıldılar...
banner182
Son Güncelleme: 15.09.2014 15:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ayıp ayıp 2 yıl önce

bir koltuk için bu kadar yaygara ayıp olmuyormu müdür beyler

Avatar
hak 2 yıl önce

bu sendikacılar da en az meb kadar yanlış yapmışlar prtestonun yeri devlet protokolü değildir.yaparsın eylemini istediğin sloganı atar protesto edersin.böyle kural tanımamazlıkla sen de ancak onlar gibi olmuş olursun.sizin yaptığınız bana acaba meb doğrumu yaptı dedirtti.

Avatar
Ali Osman 2 yıl önce

beter olsunlar o makam ve koltuklar boğazlarına ellerine gözlerine dursun inşallah iktidar yalakaları iktidarı ne hale soktular kendi menfaatleri için

Avatar
Ahmet 2 yıl önce

dangoşlar il müdürü kimseye puan vermedikte

Avatar
BU KRİTERLERE GÖRE MÜDÜR 2 yıl önce

İngiltere'de hem ilköğretim hem de ortaöğretim kademesi müdürleri için atamada esas alınan ilkelerden biri okul müdürlerinin liyakatidir. Bu nedenle okul müdür adaylarının ulusal düzeyde sunulan liyakat programına katılmaları zorunludur.Bu ülkede okul müdürü olabilmek için öğretmen olmak ve yüksek lisans ya da doktora diplomasına sahip olmak gereklidir.