banner374
06 Temmuz 2014 Pazar 17:49
Müdür yetkili öğretmen nedir, nasıl görevlendirilir?
 Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin "Müdür Yetkili Öğretmen" başlıklı 63. maddesindeki; "Bağımsız müdürlüğü bulunmayan ilkokullarda sınıf öğretmenlerinden biri müdür yetkili öğretmen olarak görevlendirilir. Müdür yetkili öğretmen, müdürün görev, yetki ve sorumluluklarını üstlenir." hükümlerine göre sınıf öğretmenlerinden biri Müdür Yetkili öğretmen olarak görevlendirilmektedir.

Bu hükümlere göre de Müdür Yetkili öğretmen; müdürün görev, yetki ve sorumluluklarını üstlenmektedir.

Müdür Yetkili öğretmen; 18.06.2014 Tarihli ve 29034 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğin"Tanımlar" başlıklı 5. maddesindeki; "(5) Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan eğitim kuramlarının müdür yetkili öğretmenleri, o eğitim kuramımdaki öğretmenler için belirlenen norm kadro içinde değerlendirilir." hükümlerine göre öğretmenler için belirlenen norm kadro içinde değerlendirilmektedir.

Ahmet KANDEMİR

Kaynak: www.memurlar.net

banner182
Son Güncelleme: 06.07.2014 17:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sınıf öğretmeni 2 yıl önce

angus bilmiyorduk iyiki hatırlattın

Avatar
? 2 yıl önce

kaç ek ders aldığını yazmamışsın. demekki tam bilmiyorrsun

Avatar
ç ç 2 yıl önce

yeni yönetici görevlendirme yönetmeliği madde 26 ya göre anasınıfı öğretmenleri de m yetkili olabilir. haber yapıyosunuz az mevzuat bilginizi güncelleyin

Avatar
hahaha :9 2 yıl önce

müdür yetkili öğretmen ne deve ne kuştur? :))