banner374
09 Ağustos 2014 Cumartesi 00:57
Öğretmen ve Ailelerinin Mağduriyetleri Önlenmelidir
 Milli Eğitim Bakanlığı açıklamalarına göre, ortaöğretime geçiş için yapılan TEOG sınav sonuçları ile yerleştirme işlemleri, 22 Ağustos tarihinde açıklanacak, diğer taraftan eğitimcilerin özür grubu atamaları için başvuruları 15 Ağustos tarihinde tamamlanacaktır. 
Bu takvimler doğrultusunda, çocuğunun yerleştiği okulun bulunduğu ile veya ilçeye göre birçok öğretmen doğru tercih ile özür grubu isteminde bulunamayacaktır. Bu nedenle birçok öğrenci ve eğitimci, eğitim-öğretim yılının başında sorunlar yaşamak zorunda kalacaktır.
Bu durumun düzeltilmesi için özür grubu başvuru takvimiyle, TEOG sınav sonuçlarına göre öğrenci yerleştirme takvimi yeniden düzenlenmelidir.
Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı`nın ilgili birimleriyle yaptığımız görüşmelerde bu talebi paylaştık; ancak şu ana kadar bir düzenleme yapılmamıştır.
Eğitim Sen olarak talebimiz, 15 Ağustos olarak açıklanan özür grubu atama başvurularının TEOG yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarihten sonraya çekilmesi; MEB`in bu düzenlemeyi yaparak mağduriyetleri önlemesidir. 
banner182
Son Güncelleme: 09.08.2014 00:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Muallim 2 yıl önce

Önemli bir çaba, teşekkürler

Avatar
ogrtm 2 yıl önce

gunlerdir soyledik.sesimiz kisildimecbir ilci yadiktekrar basvuru alinsinyoksa magduroluruz.

Avatar
öğrenim özrü için bir atılmıyacak mı 2 yıl önce

öğrenim tayin hakkı tamamen ortada kaldırmak yersiz tekrar bir düzenleme yapılarak yapılması mantıklı değil mi acaba bir düzenleme yapılamaz mı mağdur oluyoruz

Avatar
il dışı 2 yıl önce

2.il dışı içinde bir çalışma yapsalar güzel olacak