banner396
26 Eylül 2014 Cuma 23:53
Öğretmenler, norm fazlası olmamak için ne yapmalı?
 MEB, 24 Eylül'de illere gönderdiği yazıyla normları güncelleyeceğini belirtti.
Bir okulda, bir branşta kaç öğretmen bulunması gerektiği normlar ile belirlenmektedir. Bu nedenle, süreç tüm eğitim paydaşlarını etkiyecektir.

Hem okul yöneticilerinin hem de öğretmenlerin normları, Norm kadro yönetmeliğine göre belirlenmektedir. Öğretmen arkadaşlarımız, buraya tıklayarak, 15. maddeden itibaren branşlarına ilişkin norm sayılarını görebilirler. Ancak normlar konusunda öncelikle ders yükünün nasıl hesaplandığı bilinmelidir. Daha detaylı dosyalar şu adreste yer alıyor.

MEB, bugün itibariyle, hem okul yöneticilerinin hem de il/ilçe milli eğitim müdürlükleri personelinin norm girerken nelere dikkat etmeleri gerektiğini gösterir bir açıklama yayınlamıştır. Tıklayınız. Bu resmi yazıda hata yapılması halinde, müdürlerin ve il/ ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumlu tutulacağı ve gerekli cezai işlemin uygulanacağı açık olarak belirtilmiştir.

Bir çok okul yöneticisinin eski mevzuat bilgileri ile sisteme bilgi girişi yapması mümkündür. Bu nedenle öğretmenlerin de sürece dahil olarak, 18 Haziran 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan norm kadro yönetmeliği doğrultusunda işlem tesis edilmesini sağlamaları faydalı olacaktır. Okul yöneticileri 30 Eylüle kadar veri girişi yapacaktır.

Kaynak: www.memurlar.net

Son Güncelleme: 26.09.2014 23:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
serdar 2014-09-28 12:05:34

yorumlarımızı yayınlayın lütfen.. alan değişikliği ne oldu? yalan haber yapmayın.

banner389