banner374
22 Ekim 2014 Çarşamba 08:57
Öğretmenlere erken zorunlu emeklilik getirilmelidir

 Milli Eğitim Bakanlığı'nda emeklilik yaşı gelmiş 200 binin üzerinde öğretmen vardır. Bu öğretmenlerin bir kısmı emekli olmak istese de maddi sıkıntılardan dolayı emekli olamamaktadır. MEB, bu konuya çare bulmak için emekli ikramiyelerini artırabilir ve emekli maaşlarında iyileştirmeler yapabilir. Öte yandan MEB'de 60 yaşın üzerinde binlerce öğretmen bulunmakta, eğitime balta vurmaktadırlar.

Bakanlıkta çalışan özellikle yaşlı ve ilkokul öğretmenleri verimli olamamaktadır. 60 yaşındaki bir insanın ilkokul çocuğuna verebilecekleri sınırlıdır. Tabi ki tecrübe abidesidir fakat öğrenciler için ve eğitim sistemi için pek de uygun olduğu söylenemez. Bunun için ilkokullarda 55, ortaokullarda 60 yaşın üzerindeki öğretmenler maddi destek verilerek emekli edilmeli, eğitime yeni kan kazandırılmalı, genç öğretmenlerin önü açılmalıdır.

banner182
Son Güncelleme: 22.10.2014 08:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
şafak_fen 2 yıl önce

doğru söze ne hacet

Avatar
öğretmen 2 yıl önce

Eminmisiniz yaşlı öğretmenlerin eğitime balta vurduğundan.Bende şu an 45 yaşındayım ama ne varsa eski öğretim metodların da ve yaşlı öğretmenlerde var.Kuralları doğruları var tecrübeleri var.Ancak öğretmenlere mutlaka erken emeklilik hatta yıpranma payı verilmeli.Selamlar.

Avatar
M ışılay 2 yıl önce

Yazınızı çok beğendim bu yazılanları umarım yukarıdakiler de düşünür

Avatar
sosyal 2 yıl önce

çok harika bir fikir her sosyal ortamda dile getiriyorum umarım böylelikle herkesin kulağına duyulur ve yetkililerde bi şeyler yaparlar bu konuyla ilgili