banner374
15 Ekim 2014 Çarşamba 11:24
Yusuf TEKİN'den Okul Yakanlara Tepki
Işid'in Kobani'yi ele geçirme çabalarının ardından bu gelişmeyi ve Işid'ı proteto etmek maksadıyla bilindiği üzere ülkemizde bazı olaylar çıkmış özellükle doğu ve güneydoğu anadolu bölgesindeki illerimizde eylemciler okulları, kütüphaneleri, halk eğitim merkezlerini yakmışlardı. Bir çok kennte okullar tatil edilmiş dersliklerde ders yapılamaz hale gelinmişti. Tüm bu saldırılar sadece okullarda değil sokaklarda da devam etmiş bir çok kamu ve özel mülk tahrib edilmişti. Bunun üzerinede Milli Eğitim Baknlığı Müsteşarı Sayın Yusuf TEKİN yakılan okullarla ilgili açıklamlarda bulunudu. Tekin yaptığı açıklamada "Geçen yıl şartlı eğitim yardımından yararlanan 177 bin 855 öğrencimize, toplamda 17 milyon 68 lira aktarıldı. Olayların başladığı günden bu güne meydana gelen maddi zararla bir bu kadar daha öğrencimiz burs imkanından yararlanabilir, yeni derslikler, yeni okullar yapılabilirdi" dedi.


banner182
Son Güncelleme: 15.10.2014 11:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hak 2 yıl önce

benim gözümde sizin de onlaradan farkınız yok sayın müsteşar onlar yetim hakkı yiyor siz de aynı şekilde şube müdürlüğü atamalarında kul hakkı yediniz.onlar yakıyor siz gasp ediyorsunuz.

Avatar
hak 2 yıl önce

bence senin de onlardan farkın yok onlar kul hakkını yakıyor sen de yiyorsun.şube müdürlüğü atamalarında mahkeme kararını uygulamayarak