banner374
28 Eylül 2015 Pazartesi 22:47
2015 - 2016 1.Dönem BTR Görevlendirmesi
 Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ilgi yazısında (EK-1);  Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan okullarımızda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi ile ilgili açıklamalar ve formlar ektedir.

 

·         BT Rehber Öğretmen görevlendirilmesinde Ek-3 listede isimleri bulunan Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu yapılan okullara öncelik vereceklerdir. Bu okullarda ihtiyaç varken diğer okullara görevlendirme yapılmayacaktır. 

 

·         BT Rehber Öğretmenliği görevi başvuru şartları,  Ek -1’de yer alan bakanlığımız resmi yazısında belirtilmiştir.

 

·         BT  Rehberliği görevi öğretmenin kadrosunun bulunduğu ilçe sınırları içinde yapılacaktır.

 

·         BT Rehber öğretmenlik görevi eğitim-öğretim saatleri içerisinde yapılacaktır.

 

·         Branşı “Sınıf Öğretmeni” olan öğretmenlere bu görev verilmeyecektir, ancak öğretmenin norm fazlası olması durumunda ve 180 saatlik “BT Formatör Öğretmen Eğitimi” hizmetiçi belgesi olması durumunda görevlendirme yapılabilecektir.

 

·         BT Rehber öğretmenleri okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürüteceklerdir.

 

·         Kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri;

o    BT Rehberliği görevini görevlendirildikleri okulda yapacaklardır. 

o    Kadrolarının bulunduğu okulda sadece kendi branşlarındaki derslere gireceklerdir.

o    BT Rehber öğretmenlerine görevlendirildikleri okulda ders verilmeyecektir.

o    Kadrolarının bulunduğu okullarda ve görevlendirildiği okulda; nöbet görevi dahil olmak üzere başka bir görev verilemeyecektir. 

o    Bu dersler de kadrolarının bulunduğu okul idareleri tarafından tüm haftaya yayılmayacak, en az günde verilecek şekilde planlanacaktır. NOT: Etkileşimli tahta kurulummları tamamlanmış veya etkileşimli tahta keşifleri

yapılmış okullar öncelikli tercih edilecektir.


·         Görev almak isteyen öğretmenlerimizin, Ek–2 deki formu doldurup ek olarak okilicay@meb.gov.tr adresine gönderilmesi ayrıca kadronun bulunduğu okuldan imzalı EK-2 formun üst yazı ile Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitici Bilgisayar Formatörleri Birimine ilçeler dahil 01/10/2015 Perşembe günü mesai bitimine kadar iletmeleri gerekmektedir.  

 

Ek - 1 Bakanlık Resmi Yazısı
Ek – 2 BT Rehber Öğretmeni Görevlendirme Başvuru Formu

 

banner182
Son Güncelleme: 28.09.2015 22:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol