banner374
15 Şubat 2016 Pazartesi 13:20
Alan değişikliği bekleyen öğretmenlerden MEB'e çağrı

 Diplamaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenler, "Milli Eğitim Bakanlığı'nda bütün atama ve yer değiştirmelerin tamamlandığını ve sıranın bize geldiğini düşünüyoruz." diyor. Öğretmenlerin bize ulaştırdıkları metin:

Milli Eğitim Bakanlığı bir an önce diplomaya yönelik alan değişikliği mağduriyetini gidermelidir. Alan değişikliğinin yapılması birçok branşta norm fazlası öğretmenleri eriteceği gibi birçok branşta öğretmen ihtiyacını karşılayacaktır; yani Milli Eğitim Bakanlığı'na büyük faydası olacak bir uygulamadır.

Diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenler olarak artık sabredecek gücümüz kalmadı. İnsan Kaynakları Genel Müdürümüzün yaklaşık 3-4 ay önce alan değişikliği ile ilgili "Yanlış anlaşılma var ilerleyen haftalarda detaylı açıklama yapacağız" demesine rağmen herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Bir an önce kendi alanımızda çalışmak istiyoruz, kendi alanımızda çalışmak en doğal hakkımızdır. Bu durumda hem kendimize hem de öğrencilerimize faydamız olmamaktadır.

Diplomaya yönelik alan değişikliğini Milli Eğitim Bakanlığı isterse 1 hafta içinde yapar ve sonuçlandırır. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 1 haftasını bize, alan değişikliği bekleyen öğretmenlere ayırmasını istiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan şubat ayı içerisinde diplomaya yönelik alan değişikliğini yapmasını istiyoruz. Lütfen bu noktaya dikkat edelim bizler yan alan değişikliği değil diplomaya yönelik alan değişikliği istiyoruz. Öğretmenlerin öğrencilerine faydası olması için uzmanlık alanında çalışması gerekir. Her öğretmenin uzmanlık alanında çalışmasının tek yolu vardır o da diplomaya yönelik yani yönetmeliğe bağlı alan değişikliğinin yapılmasıdır. 

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
alan mağduru 10 ay önce

Vakti geçti bile

Avatar
Turan 10 ay önce

Yeter artık daha neyi Bekliyorsunuz

Avatar
yeter 10 ay önce

bu sesler nezaman duyulur ki???

Avatar
lütfen alan değişikliği yapın 10 ay önce

sayın Nabi bey bu şubat ayında bizi sevindirin Allah da sizi vede ailenizi sevindirsin

Avatar
halili 10 ay önce

2012 yılında mecburen alan değişikliği yaparak branş öğrt. geçtim sınıf öğretmenliği mezun olduğum alanım sınıf öğrt. yapmak istiyorum.

Avatar
Öğretmen 10 ay önce

Bize de bir hak tanımanızı diliyoruz.Fransızca öğretmeni olarak atanabilmek en büyük dileğim yıllardır bekliyorum.Lütfen sesimizi duyun

Avatar
sude 10 ay önce

gerçekten artık bizi de görsünler.ya bir bilgi bir açıklama yapmakta mı bu kadar zor.

Avatar
ÕGRETMEN 10 ay önce

YAN ALANA GEÇİŞ TEKRAR GÜNDEME GELSİN