banner406
banner396
28 Ocak 2016 Perşembe 08:21
Aydın MEM'in cevabı
 Aydın il milli eğitim müdürlüğü memurlar.net'te yer alan haber için bir açıklama yaptı.
Açıklamaya aşağıda yer veriyoruz.

Ancak açıklamanın daha ilk paragrafı Vali beyi savunmakla başlamaktadır. Oysaki haberimizin öznesi Vali bey değildir.

Aşağıdaki açıklamadan da görüleceği üzere, il milli eğitim müdürü, ilçe insan hakları kurulunun mobbing kararı olduğunu doğrulamaktadır. İlçe İnsan Hakları Kurulu, Ahmet öğretmene mobbing uygulandığını oybirliğiyle karara bağlamıştı. İl Milli Eğitim Müdürü, karara itiraz edildiğini belirtmektedir ki, eşi Eğitim Bir Sen ilçe başkanı olan taşra bir kentte, itiraz sonrasında mobbing kararının kaldırılması halinde bu çok büyük bir süpriz olmayacaktır.

Ayrıca yine il milli eğitim müdürü Pervin hanım, Ahmet öğretmenin yılın öğretmeni olmadığını sadece 24 Kasım'da ili temsilen Ankara'ya gönderildiğini belirterek Ahmet öğretmene yine mobbing uygulamaktadır. Oysaki 24 Kasım'da ili temsilen seçilmek dahi önemli bir değer değil midir? Okul müdürünü savunacağız diye, öğretmenin değerini azaltmak zorunda mıyız? Ki zaten, Ahmet öğretmene verilen ödüller, teşekkürler, takdirleri ise saymıyoruz bile.

Bir diğer husus da şudur, ilçe insan hakları kurulunun okulda 5 gün boyunca yaptığı denetimde, çoğu personel okul yöneticisinden şikayetçi olmuştur ve Ahmet öğretmene mobbing uygulandığını belirtmiştir. Aydın il milli eğitim müdürü mobbing dosyasına bakarsa bunu görebilecektir.

Haberimize konu okulda sorun yaşanmaktadır ve bu sorun şuan başarılı bir öğretmenin yaşam enerjisini tüketmektedir. İl Milli Eğitim müdürünün sendikal veya bürokratik baskıları göğüsleyerek konuya yaklaşması gerekirken Vali beyi ve okul müdürü savunması uygun değildir. Öncelikle haberin öznesi Vali bey değildir.

İŞTE O AÇIKLAMA

Aydın Valisi Sayın Erol AYYILDIZ, Aydın'ın eğitimine büyük destek veren, eğitimin niteliğinin artmasında liderlik eden çok değerli bir Vali olup, Sayın Valimizle çalışmanın onurunu taşıyoruz.

Adı geçen öğretmen Ahmet YAVUZ, iddia edildiği gibi yılın öğretmeni olmayıp, 2013 yılında 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilimizi temsilen Ankara'ya gönderilmiştir.. S.U., başarılı bir okul müdürü olarak görev yapmaktadır. Okul Müdürü S.U., mobbing baskı uyguladığı iddiaları hakkında, İlçe İnsan Hakları Kurulu'na itirazda bulunmuş olup, itirazın sonucu beklenmektedir.

Okul müdürü ile öğretmen arasında karşılıklı suçlamalar ve iddialar mevcut olup, konu ile ilgili olarak Maarif Müfettişleri tarafından inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.

Konu, Aydın Valiliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından dikkatle takip edilmektedir.

Aydın Milli Eğitim Müdürü 
Pervin TÖRE

www.memurlar.net
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kaanturk-gs 2016-01-28 16:12:31

aydınımızda okul müdürlerinin bir çogu görevden alınmış,sanırım mahkemeleri kazanmalarına ragmen göreve iade edilmemiş,müdür yardımcılıgı için kişiler en yakın dostunu,meslektasını küs olur hale getirilmiş,ögretmenlerin soruşturmalarla yoruldugu nahoş ortamda oldugu konuşula gelmektedir.ne derece dogrudur bilmiyorum ama bunlar aydın eğitimimiz için hiçte hoş seyler değildir..aydınımız iki-üç yıl öncesinde basarısı ile ilklerde yer almakta iken,bugün türkiye 28.ile yetinmektedir.acı olan budur .yönetici ve ögretmenlerle ugraşmaktansa,eğitim kalitesinin yükseltilmesi amaçlanmalıdır......her icraat aydınımız için olmalıdır...