banner374
16 Ocak 2015 Cuma 18:41
Bakan Avcı, KPSS soruşturmasıyla ilgili konuştu

Bakan Avcı, 2010'da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları'nda (KPSS) kopyaya ilişkin yürütülen soruşturmaya dair ÖSYM Başkanı Ali Demir'in "Soruşturma, 2010 yılı KPSS ile sınırlı kalmayacak" yönündeki açıklamalarına ilişkin, "Daha önce başlamış ve galiba üzeri kapatılmış bir yargı ve adli soruşturma söz konusu idi. Onunla ilgili adli soruşturma ve incelemeler zannediyorum belli aşamaya gelmiş olmalı ki, şimdi bununla ilgili bu çalışma başlatılıyor. Hayırlı olsun" dedi.

"OKUL YÖNETİCİLERİMİZİ, OKUL GÜVENLİĞİ KONUSUNDA UYARIYORUZ"

Bir gazetecinin, geçtiğimiz günlerde Arnavutköy'de bir ilkokulun yangın merdiveninden düşerek bir öğrencinin hayatını kaybettiği olayı hatırlatarak, "Yangın merdiveninde korkuluğu olmayan o okula dün gittik ve değişen bir şey yok. Bununla ilgili ne söyleyeceksiniz?" şeklindeki bir soruya Nabi Avcı, "Bu konuda İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz gerekeni yapıyor. Çocuğumuza Allah'tan rahmet diliyorum, ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Müteaddit defalar okullarımızı, okul yöneticilerimizi okul güvenliği konusunda uyarıyoruz. Zaman zaman merkezden, zaman zamanda illerden gönderilen müfettişler aracılığıyla denetimleri yapıyoruz. Ancak yine de bu tür üzücü olaylarla maalesef karşılaşıyoruz. Bunların olmaması için çok daha dikkatli, gayretli olmamız gerektiğini il, ilçe yöneticilerimize maarif müfettişlerimize, okul müdürlerimize bir kere daha hatırlatıyoruz" diye yanıt verdi.


 Doğan Haber Ajansı
banner182
Son Güncelleme: 16.01.2015 18:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
dua 2 yıl önce

gelişmelerden anlaşılan şu. cemaat ve hükümetin birlikte olduğu dönemdeki usülsüzlüklerden şimdi hükümet cemaati tasfiye ederek kurtulmaya çalışıyor. ama bu durumda hükümetin de usülsüzlüklerinin ortaya çıkmaması için kpss yi toptan iptal etmeye çalışıyorlar. hatırlayın 2010 eğitim bilimleri ipal edilerek suçluların ortaya çıkması engellenmişti. günümüzde yargı kararlarına rağmen ösym nin soruları açıklamaması hükümetin de kopyalar konusunda samimi olmadığını gösteriyor. cemaat kendi kopyacılarına sahip çıkar, hükümet de kendi kopyacılarına sahip çıkar. ey allahım kopya çekenleri sana havale ediyorum. sen masumların mağdur edilmesine izin verme allahım.