banner374
12 Şubat 2016 Cuma 18:17
Bakan Avcı: Sözlerim çarptırıldı

 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TBMM’de atanamayan öğretmenler ile TEOG’dan düşük puan aldığı için bazı kişilerin intihar ettiği yönündeki eleştirileri değerlendiren konuşmasının bazı yayın organları tarafından çarptırıldığını öne sürdü.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçe görüşmelerinde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, milletvekillerinin soru ve eleştirilerine cevap verdi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, atanamayan öğretmenler ile TEOG’dan düşük puan aldığı için bazı kişilerin intihar ettiği yönündeki eleştirileri de değerlendirdi.

Bakan Avcı, ‘atanamayan öğretmenlerin intiharı’na yönelik yaptığı açıklamaların bazı yayın organları tarafından çarptırıldığını öne sürerek şunları söyledi:

İNTİHAR haberLERİ ULUORTA KONUŞULMAMALI!

Avrupa ülkelerinde intihar haberleri özendirici olduğu gerekçesiyle basında mümkün olduğunca yer almıyor. Bu konuda etik değerler çerçevesinde oto sansür uygulanıyor. İntihar haberlerinin uluorta konuşulması da intiharları özendiriyor. Bu konuları böyle uluorta değil başka bir şekilde inceleyip konuşmak gerekir.
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ogretmen 11 ay önce

Atanamayan öğretmen değil ataması yapılmayan öğretmen vardır. Bir de gerçek öğretmenler yerine çalıştırılan ucretmenler vardır. Sorunun kaynağı sizsiniz ataması yapılmayan öğretmen değil. Agustosta atama yapilmayacagini duyurdun daha dün el insaf

Avatar
retro 11 ay önce

Yani basındaki dizilerdeki onca iğrenç şey özendirmiyor ama öğretmen intihar edince özeniyolarmis... Allah sizi bildiği gibi yapsın..

Avatar
Kubra 11 ay önce

Adaletli atama istiyoruz hep din kulturu ogretmeni aliyorlar.fizik tarih sosyal noluyor...

Misafir Avatar
Öğretmen 11 ay önce @Kubra

Olur mu Kübra Hocam, din bezirganlığı çok mühim!! Çok dindar bir nesil yaetiştireceğiz yaa!!...

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ali Çetin 11 ay önce

https://www.youtube.com/watch?v=BbMMsLL88zc&feature=youtu.be

Avatar
mağdur 11 ay önce

İnsanların hayalleriyle oynarsaniz intihar da ederiz. Kendi koltuğunuz sıcacık tabi, siz de haklısınız bakan bey amca.

Avatar
Mehmet 11 ay önce

Ozur grubu atamalarinda bizleri duymazliktan gelen ve aile butunlugunden bahseden aile toplum icin degerlidir diyen sayin bakanimiza cok kirginiz ben ve benden 1200 km uzakta olan cocuklarim.

Avatar
Pa......ra...... Lellllllll 11 ay önce

Hadi bakalım paralel de ....

Avatar
Magdur öğrt. 11 ay önce

Evet heran bende intihar edebilirim. Bu sözüm 15 yıldır atamam yapılmadığı için külliyen dogrudur nabi bey.