banner374
10 Nisan 2014 Perşembe 23:21
  Bakan Avcı, Ürdünlü Mevkidaşı Bakan Mahmoud İle Görüştü

 

Bakan Avcı, Bakan Mahmoud’un Türkiye ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Sizi ve değerli heyetinizi Türkiye’de görmekten gerçekten çok mutluyuz. İki ülke arası ilişkilerimiz, özellikle de eğitim alanındaki temaslarımız güzel bir yola girdi. İnşallah bu ziyaretinizle de bu süreç, daha da hızlanacak ve daha da zenginleşecek” dedi.

 

Bakan Mahmoud’un, “Sizi çok seviyoruz ve çok takdir ediyoruz, her zaman için biz de sizi ülkemize bekliyoruz” sözü üzerine Bakan Avcı, “Bu hissiyat karşılıklı, Türkiye’de de Ürdün’e, Ürdün halkına çok büyük bir muhabbet duyuluyor” diye konuştu.

 

Bakan Mahmoud’un ortak bir üniversite kurma talebinin ardından Bakan Avcı şunları kaydetti:

 

“Ortak uluslararası bir üniversite kurulması için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bunun yanı sıra Bakanlık yetkililerimiz, Ürdün ve Türkiye arasında yapılan, ‘Eğitim İşbirliği Anlaşması’nı tarafınıza iletmişler. Ayrıca, Ürdün’le mesleki ve teknik eğitim alanında da işbirliği yapmayı arzu ediyoruz.”

 

Görüşmenin sonunda, Bakan Avcı ve Bakan Mahmoud tarafından karşılıklı hediyeler takdim edildi. Ziyarette her iki ülke bakanlığının üst düzey yetkilileri hazır bulundu.

499
title=
title=
title=
title=
banner182
Son Güncelleme: 10.04.2014 23:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol