banner374
04 Şubat 2016 Perşembe 00:18
ÇANAKKALE - Okul Web Sitelerimizin Tamamlanma Oranı %100
 ÇANAKKALE İL MEM:

Çanakkale ili genelinde müdürlüğümüze bağlı tüm okul ve kurumların web siteleri oluşturulmuş ve tamamlanma oranları 02.02.2016 Salı günü itibariyle %100’e ulaşmış ve Türkiye genelinde 1. sıraya yerleşmiştir.

Bilindiği üzere Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullar için Okul Web Sitesi Yönetim Paneli uygulaması 19 Kasım 2012 tarihinde kurumların hizmetine açılmıştır. Web sitesinin tamamlanma oranı; haberler, duyurular ve okul fotoğrafının eklendiği, teşkilat şemasının oluşturulduğu, tarihçe, misyon ve vizyon bilgileri ile okul hakkında derslik, öğretmen ve öğrenci sayılarının girildiği, adres, telefon, e posta bilgilerinin girildiği haritada konumun işaretlendiği ve il ilçe merkezine uzaklığın belirtildiği ve eksiksiz olduğu anlamına gelmektedir.

Bilgi teknolojisi ve internetin yaygın kullanımı ile birlikte hem kamu kurumları hem de özel kurumlar açısından web sitelerine verilen önem gittikçe artmaktadır. Okul web sayfalarında bulunan bilgilerin süratli ve doğru şekilde güncellenmesi veliler ve öğrenciler için büyük önem taşımaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait canakkale.meb.gov.tr sitesi ile ilgili istatistikler ise şöyle: 13 Temmuz 2012 tarihinde bakanlık yönetim paneline geçmiştir ve aylık ortalama 37 bin ziyaretçiye hizmet vermektedir. O tarihten bu yana web sitemizde 1548 içerik (haber, duyuru, bilgi), 331 dosya (yazı, tablo, sunu ve sıkıştırılmış belge, pdf), 1391 fotoğraf yayınlanmış ve içeriği artmaya devam etmektedir.

Tüm okul ve kurumlarımıza verilerin tamamlanması ve güncel kalması konusundaki çabaları için teşekkür ederiz.

banner182
Son Güncelleme: 04.02.2016 00:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol