banner374
31 Temmuz 2014 Perşembe 15:18
Çankaya İlçe MEM'den TEOG Danışmanlık Hizmeti
Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından lise yerleştirmeleri için tercih yapacak öğrencilere ve velilerine "TEOG Tercih Danışmanlığı Merkezi" kuruldu. Öğrenciler, tercihleriyle ilgili tüm sorularına Namık Kemal Ortaokulu'ndaki merkezde 8 Ağustos'a kadar yanıt bulabilecek.

Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2014 yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih Yerleştirme işlemleriyle ilgili olarak 8. sınıftan mezun yaklaşık 7 bin öğrenci velisine SMS yoluyla ulaşarak açılan merkezle ilgili bilgi verdi. Velilere, tercih süresince meslek seçimi, liselerin kontenjanları ve puanlarına ilşkin rehberlik hizmeti verileceği duyuruldu.

TEOG yerleştirme işlemleriyle ilgili okul yöneticilerine yönelik seminerler ve toplantılar düzenleyen Çankaya İlçe Milii Eğitim Müdürlüğü ayrıca TEOG sürecini tüm detaylarıyla anlatan bir sunumu internet sitesinde hizmete sundu.

Çankaya Rehberlik Ve Araştırma Merkezi rehber öğretmenleri tarafından Namık Kemal Ortaokulu'nda, bugünden itibaren 8 Ağustos'a kadar öğrenci ve velilere tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Ayrıca Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okullarda TEOG tercih merkezleri oluşturuldu.

banner182
Son Güncelleme: 31.07.2014 15:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Viranşehir 2 yıl önce

bütün il ve ilçeler yapmış mesela viranşehir