banner374
19 Şubat 2014 Çarşamba 08:59
DERSHANE YASASI SEÇİM SONRASINA KALDI
 Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu ve Meclis'e sevk edilen yasa tasarısı seçim sonuna kaldı. 
Milli Eğitim Temel Kanununda değişiklik içeren yasa tasarısının Salı günü Meclis genel kuruluna gelmesi bekleniyordu. Bakan Bey'in talimatıyla yasa tasarısının seçim sonuna kaldığı açıklandı. Meclis'in önümüzdeki haftadan itibaren seçimler dolayısıyla tatile gireceği biliniyor. 

Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu Milli Eğitim Temel Kanununda değişiklik içeren yasa tasarısının seçim sonuna bırakılması çok büyük hatadır. Bu kanun şayet seçimden sonra çıkarılacaksa neden seçim öncesinde yasa tasarısı Meclis'e sevk edildi. Seçim arefesinde sayıları yüzbine yaklaşan okul idarecilerini çok yakından ilgilendiren konuların seçim öncesinde tartışmaya açılması Ak Parti'ye oy kaybettirebilir. 

Milli Eğitim Bakanlığı seçimden sonra çıkması beklenen yasa tasarısını seçim arefesinde Meclis'e sevk ederek hata yapmıştır diye düşünüyoruz. Bu tasarı seçim öncesinde çıkartılmalı ve muhalefetin elinden bu koz alınmalıydı. 

Yada bu tasarı seçim öncesinde hiç gündeme gelmemeliydi. 

banner182
Son Güncelleme: 19.02.2014 09:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
öğretmen 3 yıl önce

ne kadar yanlı bir yazı yayınladığınızın farkında mısınız?ak parti̇yi̇ savunan bi̇r yazının eğitim sitesinde yer alması ne kadar garip