banner374
13 Kasım 2014 Perşembe 10:13
 Bakan Nabi AVCI yine bir okul ziyaretindeydi . Bu sefer Türkiye'de değil Japonya'da. Bakan AVCI, bu sefer ise resmi temaslar dahilinde bir Japon ilk ve ortaokulunu ziyaret etti. Ama inanın durum Türkiye'dekinden farklı değildi. Okula girdiği ilk andan itibaren ellerinde Türk bayraklarıyla, 'merhaba' ifadesiyle Japon çocukları karşıladı. Belkide kendi ülkelerinin eğitimiyle ilgilenen kişisine göstermedikleri sevgiyi bizim Milli Eğitim Bakanı'mıza gösterdiler. 

 Siyasetin içerisinde olan hem de Mili Eğitim Bakan'ı olan bir kişiyi karşında gören çocularda  resmi  bir hava oluşmasını beklersiniz. Fakat Bakan AVCI'nın okul ziyaretlerinde öğrenciler O'nu gördükleri andan itibaren ortamın büründüğü hava resmiyetten çok sevgi oluyor. Sevgi gösterileri oluyor. Hangi okula gitse gitsin öğrencilerin etrafında pervane olmasının, öğrencilerle arasında ilk görüşten itibaren duygusal bir bağ oluşmasının en büyük sebebi O'nun güler yüzlülüğü ve babacanlığıdır.


Yoğun ilgiyle okul ziyaretini tamamlayan Milli Eğitim Bakanı'mız okuldan çıkarken ise Japon çocukların 'elveda'ları ile uğurlandı.Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI'ya ziyaretleri esnasında danışmanları  Fatih Dut, Enes Karaman, Müsteşar yardımcısı Salih Çelik, Basın Müşaviri ile MEB Avrupa Birliği Dış İlişkiler Genel Müdürü Ziya Yediyıldız Bey eşlik etti.
İşte o görüntüler
banner182
Son Güncelleme: 13.11.2014 09:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
yorumsuz 2 yıl önce

evet gönüllere iyi dokunuyor...

Avatar
ÖĞRETMEN 2 yıl önce

haydi gülelim o zaman...

Avatar
MERKLI ÇOK 2 yıl önce

bu japonyadaki̇ okullarda ayakkabi gi̇yi̇lmi̇yormu ayaklara di̇kkat lütfennnn

Avatar
öğ 2 yıl önce

başbakan öğretim görevlilerine,adalet bakanı hakim savcılara maaşımız kadar zam yaparken bizimki 3600 ek göstergeyi bile çıkaramıyor, çabası bile yok, neymiş sevimliymiş, bunlar karın doyurmuyor.

Avatar
veli 2 yıl önce

icraat onemli guleryuzlu olmak degil. ucretli degil cocuklarimizi atayin sonra gorelim yuzunuzu.

Avatar
BrkSqm 2 yıl önce

o kadar iyiyse bari lise puanlarını azcık düşürün be :(

Avatar
abdullah 2 yıl önce

japonyada öğretmen maaşları neden yüksek demiyorsunuz japonlara öğretmenlere türkiyede en az maaşı alanlardan dersek üstümüze gülüp insan eğitimine verilen değer bu kadar mı der?

Avatar
VVVV 2 yıl önce

melek yüzlü şey.t.lar