banner374
30 Kasım 2014 Pazar 00:25
E-okul ders programı giriş sorunu hakkında duyuru
 Not giriş ekranlarında sınıf/şube ve ders seçildikten sonra karşınıza gelen listedeki öğrenciler eğer yeşil renkli görünüyor ve not giriş haneleri pasif durumda geliyorsa yaşadığınız problem şube ders programında belirtilen “Seçmeli Ders Saat Toplamı” ile yeşil renkli görünen öğrencilerin her birine ayrı ayrı atanan“Seçmeli Ders Saat Toplamının” birbirinden farklı olmasından kaynaklanmaktadır.  Problemin çözümü için;

1-      Kurum İşlemleri/Ders İşlemleri/Ders Programı ekranından şubelerin ders programının doğru olarak sisteme kayıt edilmesi gerekmektedir.

2-      Kurum İşlemleri/Ders İşlemleri/Öğrenci Seçmeli Ders Belirleme ekranından şubelerdeki öğrencilere tanımlanan seçmeli ders saatinin toplamları  kontrol edilmelidir. Örneğin ders programında şube için toplam 6 saat seçmeli ders tanımlı ise öğrencilere tanımlanan seçmeli ders saatinin toplamı da 6 olmalıdır.

3-      Yapılan kontrollerde öğrencilerin sistemde tanımlı seçmeli dersleri silinerek yeniden tanımlanmak istenirse bu işlemKurum İşlemleri/Ders İşlemleri/Öğrenci Seçmeli Ders Temizleme ekranından yapılmaktadır.

 

4-      Yukarıdaki işlem basamaklarına göre gerekli kontrol ve düzeltme işlemleri yapıldıktan sonra not girişi ekranlarında öğrencilerin yeşil rengi ve pasif durumdaki not girişi hanelerindeki kutucuklar düzelecektir.

MEBPERSONEL.COM

banner182
Son Güncelleme: 30.11.2014 00:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
merve kaya 2 yıl önce

Ben girmeye calisiyom ama giremiyom