banner374
09 Eylül 2016 Cuma 10:24
Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı
 Milli Eğitim Bakanlığı Merkezi Sistem Sınav Yönergesi kapsamında 23 Temmuz 2016 tarihinde yapılması planlanan Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavını (MTSAS-3), FETÖ/PDY terör örgütü darbe kalkışması nedeniyle ileri bir tarihe ertelemişti. Bu kapsamda; daha önce ertelendiği duyurulan MTSAS-3 sınavı, MTSAS-4 sınavıyla birleştirilerek 27 Ağustos 2016 tarihinde yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı sınav sonuçlarını açıkladı.

Sonuçlar için Tıklayınız 

Sınav sonuç belgesi, posta ile evlere gönderilmeyecek. Sonuçlara, MEB'in http://www.meb.gov.tr/ internet sayfasından erişilebilecek.

Sınavı başarıyla geçenler "direksiyon sınavına" girecekler. Ve ardından 2 yıllığına stajyer ehliyet belgesine sahip olacaklar. 

Stajyer ehliyet nedir?

Ehliyet sonuçlarında kazanan adaylar, 2 yıl olmak üzere stajyer ehliyet belgesine sahiptir. Bu süre zarfında; 5 kez kırmızı ışık ihlali olursa, 5 kez hız limiti aşılırsa, 2 yıl süre zarfında toplam ceza 75 puan olursa, ölümcül veya yaralanma kazasına suçlu görünürse, stajyer ehliyet belgesi geri alınacak ve normal ehliyet belgesi verilmeyecek. 2 yıl sonra trafik kurallarına uyan ve yapılmaması gerekenlere dikkat eden stajyerehliyet belgesine sahip olan sürücü, 1 yıl içerisinde normal ehliyet belgesini alabilir.
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol