banner406
banner396
28 Eylül 2015 Pazartesi 21:29
Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Cevap ve Düzeltme Metni

Cevap ve Düzeltme Metni

 

            mebpersonel.com 17.09.2015 günlü internet sayfasında Esenler Milli Eğitimde Kardeş Torpili İsyan Ettirdi başlığıyla verilen haberde, görev yaptığım Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün İstanbul’un en sorunlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü haline geldiği, Esenler İlçe Milli Eğitim’deki yanlış uygulamaların sadece öğretmen ve velileri değil idarecileri de isyan ettirdiği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yanlış ve keyfi uygulamalarına isyan eden idarecilerin istifaları ile birçok okulun idarecisiz kaldığı, Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak, Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu Müdürü olan kardeşim Ünal GÖZÜDOK’a torpil ve ayrımcılık yaptığım ifade edilmiştir.

            Görev yaptığım Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İstanbul’un en sorunlu değil en sorunsuz ilçelerinden biridir. Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yanlış ve keyfi uygulamaları bulunmamaktadır. Şube Müdürü olarak tarafımdan kardeşime torpil ve ayrımcılık yapılmamıştır.  6287 sayılı İlköğretim Ve Eğitim Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile ilkokul ve ortaokulların binalarının ayrılması hükmü getirilmiş ve Kazım Karabekir İlkokulunun bahse konu anasınıflarının geçici olarak bulunduğu Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu binasından kendi binasına aktarılması idari işlemi haberde çarpıtılarak verilmiştir. Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulunun yeni öğretim yılında 8. Sınıflarının ilk kez öğrenim görecek olması ve 5. Sınıfa kayıt olacak öğrencilerin yerleştirileceği derslik bulunmaması nedeniyle geçmiş yıllarda ihtiyaç fazlası dersliklerde bulunan Kazım Karabekir İlkokulu Anasınıflarının bu öğretim yılında kendi binasında eğitim öğretim yapması İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce kararlaştırılmıştır. İlgili yasa hükmü gereği yerine getirilirken suç işlenmiş algısı oluşturulmaya çalışılmıştır.

Maddi sıkıntılar içerisindeki okulların tek gelir kaynağı olan Anasınıfları ifadesi de kesinlikle yanlış bir ifadedir. Anasınıflarının gelirleri yönetmelik gereği sadece anasınıfına giden öğrencilerin eğitim ve beslenme giderlerine harcanabilmektedir. 

Adı geçen ilkokulun müdür ve müdür yardımcılarının istifa ettiği iddiası da kısmen gerçeği yansıtmamaktadır. Müdür ailevi nedenlerden istifa etmiş, müdür yardımcıları ise görevlerinin başındadır.

Yukarıda açıklanan nedenlerle haber, tamamen çarpıtma ve kişilik haklarıma saldırı niteliğinde olup tamamen asılsız iddialar içermektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

 

                                                                                                          Murat GÖZÜDOK

 

Son Güncelleme: 17.09.2015 16:51