banner374
29 Temmuz 2016 Cuma 00:22
Fatih Projesine Ait Evraklar Çalındı mı ?

 Milli Eğitim Bakanlığı Yeğitek Genel Müdürlüğünde Fatih projesine ait resmi dosyalar 15 Temmuz darbe sürecinden bir ay önce Genel Müdürlük binasından çalındı mı ?

Sayın Cumhurbaşkanımızın sahiplendiği Fatih projesinde akıl almaz olaylar oluyor . 

15 Temmuz darbe gecesi millet iradesine kast eden Fetö terör örgütünün , Yeğitek Genel Müdürlüğünde Fatih projesinin başarısız olması için elinden gelen çabayı gösterdiğini birkaç kez sitemizde isimlerle haber yapmıştık . 

Fatih projesiyle ilgili sürekli bilgi ve belge sızma olayları ve Meclis'e taşınan soru önergelerinin nasıl ulaştırıldığı gün yüzüne çıkıyor . 

Şimdi Yeğitek Genel Müdürlüğünde darbe sürecinden 1 ay önce yaşanan skandal bir olayı gündeme getireceğiz . 

Yeğitek binasından 15 Haziran günü , Genel müdürden habersiz olarak dışarı çıkartılan Fatih projesine ait ihale dosyaları , yazışmalar , sözleşmeler , ihbar ve şikayet mektupları , yerli ve yabancı firmalarla görüşme tutanakları , bilgi notları , mahkeme ve savcılık yazışmalarının olduğu yaklaşık 20 klasör dosyanın Genel Müdürün izni ve bilgisi dahilinde olmadan kurum dışına çıkartıldığı , Milli Eğitim Bakanlığında Rehberlik ve Denetim Başkanlığına yazılarak savcılığa suç duyurusunda bulunuluyor ... 

Yeğitek'de Genel Müdürün bilgisi ve izni olmadan , hiç bir şekilde tutanak tutulmadan Fatih projesine  ait bu evrak ve dökümanları kimler nereye götürmüştür ?

Yeğitek'de götürülen bu evraklar Bakan Bey ve Müsteşar Bey'in bilgisi dahilinde mi götürülmüştür ?

Darbe sürecinden 1 ay önce kimlerin talimatı ile Uzman yardımcıları Metin Kılıç ve Özgür Karabulut isimli uzman yardımcıları  bu evrakları kimlere neden teslim etmiştir ? 

Milli Eğitim Bakanlığının Yeğitek'de çalınan Fatih projesi dosyaları ile ilgili Rehberlik ve Denetim Başkanlığına yazılan ve kayıtlara giren resmi yazıyla , dosyaların götürüldüğünün kamera kayıtları aşağıda sunulmuştur .

İŞTE O BELGELER...
 
 
www.kamudanhaber.com
banner182
Anahtar Kelimeler:
FATİH Projesi
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol