banner374
23 Ağustos 2016 Salı 11:52
FETÖ'DEN MEB'E GEÇEN OKULLARIN NORM KADRO SORUNU VAR
 Milli Eğitim Bakanlığı Fetö terör örgütüne ait okul ve kurumları bünyesine aldı. 
Milli Eğitim Bakanlığına geçirilen okul ve kurumlara müdür görevlendirmesi, öğretmen görevlendirmesi yapılamıyor. 

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün, Fetö'den MEB'e geçen okul ve kurumların öğretmen ve idareci norm kadrolarını belirlemesi gerekiyor. 

Okulların eğitim öğretim yılının açılışına çok az bir süre kala, bu okulları eğitim öğretime hazırlayacak okul müdürü ve müdür yardımcısı görevlendirmesi bile yapılamıyor. 

Ayrıca bu okullara öğretmen normlarının verilerek, özür grubu atama ve ilk atamalara açılması gerekir. 

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün bu sorunu en kısa zamanda çözmesi bekleniyor.
Kaynak: www.kamudanhaber.com
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Cihangir 4 ay önce

Ailevi nedenlerle istifa etmek zorunda kalan stajyerligi kalkmis sicili temiz ögretmenlerle yeniden atamayı açarak buraları tecrübeli ögretmenlerle doldurabilirsiniz...

Avatar
Ilyas 4 ay önce

Cihangir öğretmene katılıyorum, bende stajerligim kalktıktan sonra ailevi nedenlerden dolayı istifa ettimistim, eğer bize açıktan atama ile bir şans verilirse sözleşmelide olsa görev yapmaya hazırım. Maalesef geçen 15 bin öğretmen atamasında açıktan atama ile bir madde yoktu,bu vesileyle inşaAllah saygı deger yetkili kurumlar bu konu üzerinde dururlarsa, var olan öğretmen açığı tecrübeli öğretmenler tarafından kapatılabilir.
Saygı ve sevgilerimle.

Avatar
HÖK 3 ay önce

eği̇ti̇m çökmüş heryer öğretmen açiğiyla dolu meb öğretmen almiyor 15 bi̇nle mi̇lleti̇ uyutuyor.şubat 2017 en az 50 bi̇n güçlü devleti̇z di̇yen si̇z deği̇lmi̇si̇ni̇z göreli̇m.si̇ze oy yok.oyunuzu çok kaybetti̇ni̇z çooook