banner374
23 Haziran 2016 Perşembe 10:51
İl MEM'ler Suriyeli Öğretmen Alımı Gerçekleştiremez
 Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı İl Milli Eğitim Müdürlükleri geçtiğimiz hafta Suriyeli öğrencilerin eğitimi için Sınıf öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği branşlarından kimilerine göre 45, kimilerine göre 60 gün, bazılarına göre ise 1/5 yıllık sözleşmeli öğretmen istihdam etmek için ilana çıkmıştı. İlan detaylarında ne hikmetse hiç bir bilgi verilmemişti.

 Suriyeli öğrenciler için öğretmen istihdamı nasıl olacak? İl MEM'ler neye göre öğretmen alacak? Bu işin finansal kaynağı nedir? Öğretmenlerin statüsü ne olacak? Maaş durumu nasıl yapılacak? gibi sorular merak ediliyordu hatta binlerce ataması yapılmayan öğretmen il MEM'lerin ilanları dolayısıyla başvurularını gerçekleştirdi.

 Bu süreçte yine geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı Suriyeli öğrencilere yönelik resmi olarak öğretmen alımının olmadığını açıkladı. İl Milli Eğitim Müdürlükleri bilindiği üzere bakanlığın en küçük birimleri arasında yer alıyor. Özellikle Şanlıurfa, Mardin, Kayseri, Adıyaman gibi MEM'ler hangi hakla hangi yetki ile resmi bir çalışma olmamasına karşın öğretmen alım ilanına çıkmıştır? İl MEM'ler kendilerini bakanlık olarak mı zannetmektedir?

 Bu süreçte Suriyelilere ilişkin hiç bir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bakanlığın da resmi açıklaması varken alım gerçekleştiremez, öğretmen çalıştıramaz. Atama bekleyen öğretmenlerin bu tip illegal ilanlara başvurmaması ve ilana çıkan il MEM'leri Alo 147'den ihbar etmesi eğitim camiası açısından elzemdir.
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Yapar 6 ay önce

Sanane maaşını devlet veremek size ne .büyük devletiz sukur

Avatar
yapamaz 3 ay önce

vatanın evladı senelerce atama bekleyecek,kendi vatanından kaçan ödlekler maaşla atanacak,yok öyle dava.senelerdir başkalarının elektiriğini bize ödetiyorlar zaten.

Avatar
muhafazakar 3 ay önce

o parayı senden alacak,elektrik paralarını başkalarından alamadığı gibi.

Avatar
Muhsin 7 gün önce

Suriyelilere eğitim verecek bu kadarda at gözlüğüyle bakmayın meseleye