banner406
banner396
27 Mayıs 2014 Salı 21:03
İl Mem'de neler oluyor?

 KASTAMONU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE NELER OLUYOR?

 
İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde boş bulunan şube müdürlüğü kadrolarına 5442 sayılı il idaresi kanununa göre görevlendirme yetkisi, bu kadrolara atanmaya haiz kişiler arasından Valilerin yetkisi dahilinde  yapılmaktadır.

Ancak 23.05.2014 tarihinde  Valimiz Erdoğan BEKTAŞ tarafından giderayak İl Milli Eğitim Müdürlüğünde boş bulunan şube müdürlüğü kadrosuna, atanma şartlarını taşımayan bir branş öğretmeni görevlendirilmiştir. 
Oysa ki aşağıda belirttiğimiz yönetmelik maddeleri gereği görevlendirmenin yapılması beklenirken ve İlimizde MEB Görevde Yükselme Yazılı ve Sözlü Sınavını kazanıp bu şartlara haiz kişiler varken, Sayın Valimizin neden şartlara haiz olmayan bir öğretmenimizi görevlendirdiğini  anlamakta zorluk çekmekteyiz. Bu görevlendirme eğitim çalışanları arasında huzursuzluğa yol açmış, çalışma azimlerini kırmış, hak ve adalet anlayışı yara almış, alın teri dökerek, emek vererek sınava giren ve sınavları kazanarak atama bekleyen arkadaşlarımızı üzmüştür. Adalet ve insan hakları konusunda hassasiyetini bildiğimiz sayın   Valimizin görevlendirme hususunda yanıltıldığını düşünüyor,vicdanları yaralayan bu tasarrufu  düzelteceğini umut ediyoruz.

Bu şekilde ben yaptım oldu anlayışıyla yapılan haksız, hukuksuz görevlendirmeler ve adam kayırmacılık maalesef MEB' i ve İlimizdeki eğitim öğretimi ve çocuklarımızın geleceğini, çalışanların Devlete ve Kuruma bakışını erozyona uğratmaktadır.

Buradan bir kez daha yetkilileri uyarıyoruz. Eğitim Öğretim SOS vermektedir. Lütfen bir an önce bu yanlıştan dönünüz.
 
İlgi: 12/10/2013 tarih ve 28783 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde  Yükselme, Unvan Değişikliği Suretiyle Atanması Hakkındaki Yönetmelik.
 
İlgi yönetmeliğin 6. maddesinde görevde yükselme suretiyle atanacaklarda aranacak şartlar;

a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 68. Maddesinin (b) bendinde belirtilen şartlar ile ikinci fıkrada kadrolar itibariyle belirtilen hizmet süresi ve eğitime ilişkin şartları taşımak,

b) Görevde yükselme sınavında başarılı olmak şartları aranır. Denilmektedir.
  
                                               EROL KAÇAKOĞLU
                                    TEÇ SEN GENEL MERKEZ YÖNETİCİSİ
Son Güncelleme: 27.05.2014 21:03
Anahtar Kelimeler:
İl Memde Neler Oluyor?
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.