banner374
22 Mayıs 2015 Cuma 18:25
İsmail Koncuk'tan MEB'e ziyaret
Genel Başkan İsmail Koncuk, ziyaretinde eğitim çalışanlarının yaşadıkları çeşitli sıkıntıları dile getirerek çözülmesi için gayret gösterilmesini istedi. 
İl içi ve iller arası yer değiştirmelerde 31 Aralık tarihinin baz alınması, eş durumu özürlerinde eşin 3 yıl kesintisiz sigortalılık şartının kaldırılması, stajyerlik yazılı sınavı öncesi stajyer öğretmenlere de özür gurubunda yer değiştirmesi hakkı verilmesi, ilçe emrinin getirilmesi, iller arası tayinlerde açılan kontenjan miktarının artırılması, dava kazanan okul yöneticilerinin göreve iade edilmesi, il içi yer değiştirme başvurularında belleticilik onay butonunun kaldırılması, halk eğitim merkezlerinin yer değiştirmelerde Bilişim Teknolojisi Öğretmenlerine açılması gibi talepleri ileten Genel Başkan İsmail Koncuk, bu sorunlara çözüm talep etti.

Müsteşar Yusuf Tekin ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, talepleri değerlendireceklerini ve makul görülenlerin yerine getirilebileceğini ifade ettiler.
Türk Eğitim-Sen olarak, eğitim çalışanlarından gelen kabul edilebilir taleplerin hayata geçirilmesinin verimliliği artıracağına inanıyor, problemlerin çözümü için gayret bekliyoruz. Problemlerin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yakından  takipçisi olacağız. 

Çözüm ürettiklerini söyleyen, esasen koltuklarında oturmaktan, kapı kulu olmaktan memnun olanlardan hiç olmadık, bundan sonrada olmayacağız. Çözüm yollarını da göstereceğiz, çözümde isteyeceğiz, diyalogdan ayrılmayacağız ancak makul talepler çözülmediği takdirde de sendikacılık gereği problem üretmekten de kaçınmayacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyrulur.
banner182
Son Güncelleme: 22.05.2015 18:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mehmet 2 yıl önce

rotasyon uygulamasından vazgeçilmeli. çok canlar yanacak

Avatar
pah, pahh 2 yıl önce

şube müdüflüğü ne oldu... kapı kulu olmadık diyorsunuz ya..... sizi Allaha havale ediyorum......

Avatar
mebli 2 yıl önce

şube müdürlüğü sürecinden bir şey yok