banner374
27 Haziran 2016 Pazartesi 10:47
İzmir İl MEM, Öğretmeni Böyle Aşağıladı
İzmir'de bir öğrenci velisi tarafından ders sırasındaki görüntüleri gizlice çekilen ve sosyal medyada paylaşılan yüzde 85 görme engelli İngilizce öğretmeni Reyhan Levent'e bir darbe de Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldi.

17 yıldır öğretmen olan ve bu zamana kadar hiçbir soruşturma geçirmeyen Reyhan Levent'ten "Öğretmenlik yapıp yapamayacağına" dair rapor alması istendi.Bu amaçla Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yazı yazarak, Levent'in "öğretmenlik yapıp yapamayacağına" dair sağlık kontrolü için Levent adına randevu talep etti.

Hastanenin, öğretmenin heyet karşısına çıkması gerektiğini bildirmesi üzerine okul yönetimi Reyhan öğretmenden, hastanenin belirleyeceği tarihte, heyet karşısına giderek rapor almasını istedi

Boğaziçi Üniversitesi mezunu öğretmen Reyhan Levent ise "Mesleğe başlamadan önce bana sadece sınıf öğretmenliği yapamayacağım yönünde rapor verdiler. Öğretmenlik yapabileceğime inanarak, Milli Eğitim Bakanlığı beni İngilizce öğretmeni olarak atadı" dedi.

RAPORU ALMAYACAK

Reyhan öğretmenin kendisi gibi görme engelli olan müzisyen eşi Kadir Levent ise raporu almayacaklarını belirterek "Eşime yapılan vicdansızlıktır. Milli Eğitim 'Sınıf öğretmenliği yapamaz' ibaresini 'Sınıfta öğretmenlik yapamaz' ibaresine çevirmek istiyor. Rapor almayacağız. Eşimle uğraşmayı bıraksınlar. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı'ndan yardım istiyoruz. Öğretmenlik mesleğinden ve öğrencilerden eşimi koparmasınlar" diye konuştu.


Habertürk
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
suat 6 ay önce

bakanların , vekillerin , il ilçe yöneticilerinin öncelikle rapor alması gerekir be adam