banner374
26 Mayıs 2014 Pazartesi 00:02
Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması yapıldı

 Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki yarışmaya, 20 Nisan'da gerçekleştirilen bölge elemelerinde birincilikleri elde eden 10 öğrenci katıldı.

Hakkari, Bayburt, Malatya, Rize, Konya, Bilecik, İzmir, Tekirdağ, İstanbul-Çekmeköy ve İstanbul-Fatih bölge birincileri, Kur'an-ı Kerim'den belirlenen surelerin bazı bölümlerini okudu.
Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle süren etkinlikte, dua edildi ve Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından ilahi dinletisi sunuldu.
Jürinin açıkladığı sonuçlara göre birinciliği, Bayburt bölgesinden Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Cevat Karabıyık elde etti. Rize bölgesinden Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Akkaya ikinci, Tekirdağ bölgesinden İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Adem Arslan da üçüncü oldu.
Dereceye giren öğrencilere birer altın, tablet bilgisayar ve kol saati verildi. Bursa Büyükşehir, Yıldırım ve Osmangazi belediyeleri de yarışmacıları ödüllendirdi.
Etkinlikte, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici, Vakıflar Bölge Müdürü Mürsel Sarı, okul idarecileri ve vatandaşlar hazır bulundu.
banner182
Son Güncelleme: 26.05.2014 00:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol