banner374
11 Mart 2014 Salı 09:09
Liseler, kampüse dönüşüyor
 "Eğitim Alanı Projesi" kapsamında pilot il seçilen Arifiye, Serdivan, Erenler ve Adapazarı’nda sınavla öğrenci alan 17 lise, "Arifiye Eğitim Kampüsü"nde toplanacak.
Sakarya Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, bakanlığın 39 eğitim alanı projesi bulunduğunu belirterek pilot il seçilen Arifiye ilçesindeki 230 dönümlük alanda eğitim yerleşkesi yapılmasının planlandığını söyledi.

Yerleşke için arsanın imar çalışmaları ve proje işlerinin tamamlandığını anlatan Sandıkçı, şöyle dedi:

"Sakarya genelinde derslik başına düşen öğrenci sayısını azaltmaya çalışıyoruz. Adapazarı, Serdivan, Arfiye ve Erenler ilçelerinde bu sayı 39. Arifiye Eğitim Kampüsü'nde, derslik başına düşen kişi sayısı 24 olacak ve 10 bin öğrenci eğitim-öğretim görebilecek. 49 metrekarelik sınıflarımız var. Bu projeyle sınıf mevcutları 24 olmasına rağmen derslikler 60 metrekare olacak. Çocuklar değişik etkinlikler yapabilecek. 500 metrekarelik kütüphane de inşa edilecek."

667 öğretmen görev yapacak

Projede kültürel, sosyal alanlar, kafeteryalar, pansiyonlar ve 417 derslik olacağını anlatan Sandıkçı, şöyle devam etti:

"Kampüs tamamlandıktan sonra merkez ilçelerde sınavla öğrenci alan 17 anadolu lisemizi bu alana toplayacağız. Ayrıca yine bu merkezde iletişim, meslek ve spor lisesi açmayı planlıyoruz. Bu okullardan boşalacak yerlere de ihtiyaç duyulan ilkokul, ortaokul ve meslek liselerimizi taşıyacağız. Yerleşkede 667 öğretmen ve 111 personelin görev yapacak. Projeyle eğitim köyü ve mahallesi oluşturmayı da hedefliyoruz."

banner182
Son Güncelleme: 11.03.2014 09:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
us 3 yıl önce

toplama kampı gibi