banner374
28 Mayıs 2016 Cumartesi 14:02
MEB'den 'ALO 147' personeline hizmet içi eğitim
 Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, bakanlığın görev alanlarında vatandaşlardan gelebilecek her türlü görüş, öneri, talep ve soruların cevaplandırılması amacıyla hizmet veren Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezinin (MEBİM 147), daha hızlı ve etkin hizmet sunması için bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında iletişim merkezi destek bürolarında halkla ilişkiler temsilcisi olarak görev yapanlara yönelik "MEBİM 147 Hizmet İçi Eğitimi" programı düzenlendi.
Beş gün süren hizmet içi eğitim programına 117 personel katıldı. Eğitimde kursiyerlere, MEBİM 147 işleyiş süreci, sistem kullanımı, vatandaşlara verilecek cevaplarda dikkat edilmesi gerekenler, kurumsal dil kullanımı, "Dilekçe Kanunu", "Bilgi Edinme Hakkına İlişkin Kanun" ve halkla ilişkiler konularında bilgiler aktarıldı.

Eğitim seminerleri, bakanlık merkez teşkilatı görevlileri ve çağrı/iletişim merkezi sektöründeki uzman kişiler tarafından verildi. 23 Mayıs'ta başlayan hizmet içi eğitim programı, sertifika dağıtım töreninin ardından dün sona erdi.

Yasemin Kalyoncuoğlu

 
 
Anadolu Ajansı
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol