banner374
09 Temmuz 2015 Perşembe 14:13
MEB'den Basın Açıklaması
 Anayasa Mahkemesi’nde görüşülmekte olan “Millî Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un bazı maddelerinin iptali için açılan davaya ilişkin, bugün bazı basın yayın organlarında yer alan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

Çocuklarımız ve onların masumiyeti üzerinden kendisine ekonomik ve toplumsal bir iktidar alanı oluşturarak acımasızca kullanan ve bu süreçte dershaneleri araç olarak gören, legal görünüm altında illegal faaliyetler yürüten grubun, dönüşüme ilişkin yasa hazırlığı çalışmalarının başladığı 2013 yılı Kasım ayından beri gerek gazete ve televizyonlardaki uzantıları, gerekse sosyal medya üzerinden, nasıl sistematik bir yalan, iftira, çarpıtma ve itibarsızlaştırma kampanyası yürüttüğü kamuoyu tarafından yakînen bilinmektedir.

Bugün de aynı kampanyanın uzantısı olarak Anayasa Mahkemesi nezdinde açılan iptal davasına ilişkin görüşmeler konusunda, legal görünüm altında illegal faaliyetler yürüten grubun medyadaki uzantılarında, açıkça yalan ve çarpıtmalara dayanan yeni bir dezenformasyon faaliyetinin başlatıldığı görülmektedir.

Bu çerçevede, bugün yalancı grup medyasınca Sayın Bakanımıza ve Sayın Müsteşarımıza atfedilen sözlerin hepsi apaçık uydurmadır.

Anayasa Mahkemesi nezdinde görüşme ve karar alma süreci devam ederken, söz konusu grubun mahkeme nezdindeki savunucularından kaynaklandığı belli olan ve bir merkezde işlendikten sonra bu grupla bağlantılı olmayan bazı gazete ve haber sitelerine de servis edilen bugünkü yalan haberlerin gerçek amacının ne olduğu açıktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.Basın ve Halkla
İlişkiler Müşavirliği
banner182
Son Güncelleme: 09.07.2015 14:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
erkan 1 yıl önce

milli eğitim bakanlığında yönetici konumundaki tüm bürokratların en üstten başlayarak %20 lik gruplar halinde ankara dışındaki illerde en az 3 yıl süreyle görevlendirilmeleri bakanlığımızın sorunlarını yerinde görmeleri açısından çok güzel olur umarım yeni kurulan hükümetteki m.e.b bakanı bunu dikkate alır.

Avatar
TOKAT 1 yıl önce

i̇nşAllah yeni hükumetle birlikte meb deki adaletsizlikler düzeltilir ve, sorumlular hak etikleri cezaları alır.