banner374
27 Nisan 2016 Çarşamba 20:31
MEB'den Sınıf Öğretmenlerine Ek Ders Ücreti Kısıtlaması
 Milli Eğitim Bakanlığı ek ders ücreti ile ilgili görüş yazısı yayınladı.
 
Milli Eğitim Bakanlığı kurumlara gönderdiği bir yazı ile sınıf öğretmenlerinin branş derslerinde yerine alan öğretmeni girenlerin boş saatlerinde destek eğitimi vermesi kunusunda kısıtlamalar getirdi. Buna göre derslerine diğer alan öğretmenlerin girdiği saatlerde destek eğitim odalarında ders görevi verilmek yerine, sabahçı devredeki öğretmenlere öğleden sonra, öğlenci devredeki öğretmenlere de sabah devresinde destek eğitim odasında ders görevi verilemeyecek denildi.
MEB yazısı şöyle;


Egitimhaberci.com
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hayri Ünal 8 ay önce

süper karar kendi adıma çok sevindim.gün boyu çalışıyor gibi oluyorduk.ekonomik sıkıntımız olduğu için destek eğitimine giriyorduk. biz de girmeyiveririz olur biter..

Misafir Avatar
suat 8 ay önce @Hayri Ünal

sayın girmezseniz bile idari görev olarak veriyorlar yani destek eğitime ücretsiz devam ediyorusunuz

Beğenmedim! (2)
Avatar
cenk 8 ay önce

sınıf öğretmenliği bitmiş zaten.tayin yok ek ders yok bazen keşke branş öğretmeni olsydım diyorum.10 sene çalış yine istediğin yere gidemiyorsun.büyük şehirde olsan ek ders yok geçim sıkıntısı....

Avatar
suat 8 ay önce

valla bakanlık bunu düşüneceğine bir an önce sınıf öğretmenlerinin mağduriyetini gidersin 15 saat maaş karşılığını versin önce sınıf öğretmenlerine boş işlerlerle uğraşılacağına

Avatar
im 8 ay önce

çok maaş veriyorsunuzda bir bunu konuşuyorsunuz

Avatar
bu ne 8 ay önce

bu ne şimdi anlamadım..

Misafir Avatar
erkan 8 ay önce @bu ne

yani, sabahçı-öğleci okullarda, sabahçı öğretmen öğleden sonra, öğleci öğretmen de sabah destek eğitimi veremez demek. sabah destek eğitimi alacak öğrenci varsa sabahçılardan o an boşta olan öğretmen verecek destek eğitimini; öğleden sonra destek eğitimi alacak öğrenci varsa da öğlecilerden o an boşta olan öğretmen verecek destek eğitimini.

Beğenmedim! (0)
Avatar
nihan 8 ay önce

Branş oğretmeni yoksa ya da branş öğretmeninin girdiği ders sayısı azsa nolacak