banner406
banner396
24 Nisan 2015 Cuma 00:38
MEB, Ders Saatleri ve Ek Ders Esaslarında değişiklik yaptı
Kararın 16. maddesinin 3. fıkrasının eski hali şu şekildedir:

"Madde 16- Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller
(3) Bakan veya yetkili kıldığı makam tarafından branşı Bilişim Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojisi (Elektrik/Elektronik) olan öğretmenler arasından Bakanlık Bilgi İşlem Grup Başkanlığında geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, her yıl yeniden onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi veya görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 27 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez."

24 Nisan'daki değişiklik sonrasında fıkranın yeni hali şu şekilde olmuştur:

"Madde 16- Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller
(3) Bakan veya yetkili kıldığı makam tarafından Bilişim Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojisi (Elektrik/Elektronik) alan öğretmenleri arasından Bakanlık Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile alanlarına bakılmaksızın Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünde soru hazırlamak ve değerlendirme yapmak üzere geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, her yıl yeniden onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi veya görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 27 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez."

NELER DEĞİŞTİ?

1- Daha önce sadece Bakanlık Bilgi İşlem Grup Başkanlığına geçici olarak görevlendirilen Bilişim Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojisi (Elektrik/Elektronik) öğretmenleri, 27 saat ek ders görevi yapmış sayılıyordu.

2- Yeni değişiklikle, bu iki branştan olup da, aşağıdaki 2 Genel müdürlüğe geçici olarak görevlendirilenler de, 27 saat ek ders ücretinden yararlanacak.
- Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 
- Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü...

3- Ayrıca branş sınırlaması olmaksızın, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünde soru hazırlamak ve değerlendirme yapmak üzere geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler de 27 saat ek ders görevi yapmış sayılacak.

Kaynak: www.memurlar.net

Son Güncelleme: 24.04.2015 00:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sss 2015-04-24 01:08:16

başlığa göre düşünen, tüm öğretmenlerin ekdersleriyle ilgili sanacak. sadece bilgisayar öğretmenini ilgilendiriyor. o da, yeni branş diye ilave etme gereğinden.

Avatar
secim oncesi alan degisikli 2015-04-24 12:09:08

Diplomami kullanabilecegim alanda calismak istiyorum lisans yuksek lisans yedi yilimi bosunami harcadim artik alanimda calisip ek dersimi alanimda almak istoyor