banner374
22 Haziran 2016 Çarşamba 14:09
MEB'in kanun tasarısında öncelikli maddeler yasalaşacak
TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunun bugün yapacağı ve Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nı görüşeceği toplantısı iptal edildi.

TBMM Başkanlığına 76 madde olarak sunulan tasarı, komisyon bünyesinde, AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen başkanlığında kurulan alt komisyona sevk edildi.

Komisyon, bir hafta süren çalışmasında eğitim sendikalarını, öğretim üyelerini dinledi, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, bakanlık Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Recep Altın, Maliye Bakanlığı Kanunlar ve Parlamento İlişkileri Dairesi Başkanı Uğur Sancarbaba, Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi, getirilen düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Alt komisyonun çalışması sonucunda tasarı 104 maddeye ulaştı. Bunun üzerine hükümetin, Meclisten çıkacak öncelikli düzenlemelerin belli olması ve sınırlı bir çalışma takviminin bulunması nedeniyle bu maddeler arasında öncelikli maddeleri belirleyeceği öğrenildi.

Bu maddelerin daha dar kapsamlı bir eğitim paketi olarak yeniden Meclis gündemine getirileceği ifade edildi.

AA

 
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ece Sezer 6 ay önce

kazanılmış özlük haklarına da dikkat edip rotasyon maddesinide cıkarmanızı rica ederiz .bu zulmü bitirin artık rotasyona hayır