banner289

MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman Yapılacak? İşte Cevabı

MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman Yapılacak? İşte Cevabı

MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman Yapılacak? İşte Cevabı

88  MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman Yapılacak? İşte Cevabı - Milli Eğitim Bakanlığı yeni Yönetici Atama Yönetmeliğine göre Müdür Yardımcılığı sınavının ne zaman yapılacağına dair ayrıntılar belli olmaya başladı.İşte Detaylar   

Müdür Yardımcılığı Sınavı Mart Ayında Yapılacak Milli Eğitim Bakanlığı , Yönetici Atama yönetmeliği çerçevesinde sınavla müdür yardımcılığı atamaları için düğmeye bastı . Bakanlık , müdür yardımcılığı sınavlarını Mart ayının sonunda yapacak . Bakanlığın Müdür Yardımcılığı sınavıyla ilgili önümüzdeki günlerde takvim konusunda açıklama yapması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığının müdür yardımcılığı sınavını 20 Mart yada 27 Martta yapması bekleniyor.


MEB Yöneticileri Facebook Grubuna katılarak bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

MEB Yöneticileri Facebook Sayfasına Katılmak İçin Aşağıda Ki Resmi Tıklayınız

 

Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı için yapılacak yazılı sınavlara ilişkin duyuru, sınav tarihinden en az otuz gün önce Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek. Duyuruda; başvuru tarihi, süresi, sınavların yapılacağı tarih, sorulacak soru sayısı ve puan değeri ile sınav komisyonunca belirlenecek diğer hususlara yer verilecek. Bu Yönetmelikte belirtilen şartları taşıyanlardan müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek isteyenler, yazılı sınava katılmak üzere başvuruda bulunabilecekler. 

Başvurular ise elektronik ortamda alınacak. Müdür başyardımcılığı veya müdür yardımcılığında dört yıllık ya da aynı eğitim kurumu müdür başyardımcılığı veya müdür yardımcılığında toplam sekiz yıllık görev süresi dolanlar ile duyurunun son günü itibarıyla 5 ve 7 nci maddelerde belirtilen şartları taşıyanlar arasından müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilecekleri belirlemek amacıyla Bakanlıkça veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca test usulü ile yazılı sınav yapılır. 

Bu sınavda yüz puan üzerinden yetmiş ve üzeri puan alanlar başarılı sayılır. Yazılı sınav sonuçları, kesin sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren en fazla bir yıl süreyle olmak üzere bu kapsamda yapılacak bir sonraki sınav tarihine kadar geçerlidir. Yazılı sınav konuları ve ağırlıkları Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı için sınav konuları ve puan değerleri şunlardır: 
a) Türkçe­dil bilgisi: %10, 
b) Genel kültür: % 10, 
c) Resmî yazışma kuralları: % 4, 
ç) Halkla ilişkiler ve iletişim becerileri: % 4, 
d) Okul Yönetimi: % 4, 
e) Yönetimde insan ilişkileri: % 4, 
f) Okul geliştirme: % 4, 
g) Eğitim ve öğretimde etik: % 5, 
ğ) Türk idare sistemi ve protokol kuralları: % 5, 
h) Mevzuat (T.C. Anayasası, 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 1739 sayılı Millî EğitimTemel Kanunu, 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun, 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu, 652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname): % 50.  

banner182
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
öğretmen 12 ay önce

bence sınava göre atama yanlış sınavı kazananlar içinden okul müdürü seçmeli okullarda ekip şeklinde çalışma olmalı

Avatar
Sarıgül 12 ay önce

ek ders ücretleri 30 tl olsun yöneticilikte 4 yıl sınırlandırılması kaldrılsın

Avatar
4 yıl da ne 12 ay önce

tam i̇dareci̇li̇ği̇ öğrenecek tekrar sinava gi̇r denecek böyle saçmalik daha görülmedi̇

Avatar
Sarıgül 12 ay önce

katılıyorum

Avatar
Mehmet 12 ay önce

Okulu muduru kayiricilik yapar ahlaki olmaz sayin ogretmenim.

Avatar
Mehmet 12 ay önce

Okulu muduru kayiricilik yapar ahlaki olmaz sayin ogretmenim.

Avatar
serdar 12 ay önce

5. ve 7. maddeler ne?

Misafir Avatar
5 ve 7. madde 12 ay önce @serdar

yönetici olarak görevlendirileceklerde aranacak genel şartlar
madde 5 – (1) yönetici olarak görevlendirileceklerde aşağıdaki genel şartlar aranır:
a) yükseköğretim mezunu olmak.
b) başvurunun son günü itibarıyla bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmak.
c) görevlendirileceği eğitim kurumunun türü itibarıyla öğretmen olarak atanabilecek nitelikte olmak ve görevlendirileceği eğitim kurumunda aylık karşılığı okutabileceği ders bulunmak.
ç) başvurunun son günü itibarıyla, son dört yıl içinde adlî veya idarî soruşturma sonucu yöneticilik görevi üzerinden alınmamış olmak.
d) zorunlu çalışma gerektiren yerler dışındaki eğitim kurumu yöneticiliklerine görevlendirilecekler bakımından, ilgili mevzuatına göre zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış, erteletmiş ya da bu yükümlülükten muaf tutulmuş olmak.
müdür olarak görevlendirileceklerde aranacak özel şartlar
madde 6 – (1) müdür olarak görevlendirileceklerin aşağıdaki şartlardan en az birini taşımaları gerekir:
a) müdür olarak

Beğenmedim! (0)
Avatar
öğretmen 2 12 ay önce

Daha yeni göreve başlayan öğretmenleri eğer idealist öğretmenler ise bu verimli çaģında müdür yardımcısı yapmak ne kadar anlamlı öğretmenlik yapmadan müdür yardımcılığı yapmak ne kadar etik bence en az 10 yıllık bir tecrübe lazım bu öģretmenleri meb hemen müdür yardımcısı olsun diye atamıyor bu genç ve zeki beyinler müdür yardımcılığı ile heba olmuyorlar mı olmak isteyenlere duyurulur müdür yardımcılığını herkes yapabilir ancak öğretmeliği herkes zor yapar bence yeni göreve başlamış değerli zeki bir öğretmenimizi bu harcamaktadır