banner396
27 Şubat 2014 Perşembe 20:15
MEB naklen uzman alacak

 Meclis Eğitim komisyonunda, Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat Kanununa bir madde eklenmiştir. Eklenen madde şu şekildedir:

"(9) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde; bir defaya mahsus olmak ve 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin Milli Eğitim Bakanlığına ait bölümünde yer alan Milli Eğitim Uzmanı unvanlı toplam serbest kadro adedini geçmemek üzere, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olup mesleğe özel yarışma sınavı ile girilen ve belirli süreli meslek içi eğitimden ve özel bir yeterlik sınavından sonra 657 sayılı Kanunun 36 ncı maddesinin "Ortak Hükümler" başlıklı bölümünün (A) fıkrasının (11) numaralı bendinde belirtilen kadrolara atanmış olanlar, Bakanlığın görev alanı ile ilgili dallarda doktora yapmış olmak kaydıyla üniversite öğretim elemanları ile öğretmenler arasından Bakanlıkça belirlenen esas ve usullere göre yapılacak sınavda başarılı olanlar Milli Eğitim Uzmanı olarak atanabilir. Bu şekilde atanacakların mesleklerinde en az beş yıllık deneyime sahip olmaları ve Bakanlıkça belirlenecek düzeyde Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmaları gerekir."

Bu maddeye göre,

1- MEB'in teşkilat kanununun yasalaşması sonrasında 1 yıl içinde, kamuda müfettiş, uzman ve denetmen olarak çalışanlar arasından Milli Eğitim Uzmanı kadrosuna naklen alım yapılacaktır.

2- Yine, Bakanlığın görev alanı ile ilgili dallarda doktora yapmış olmak kaydıyla üniversite öğretim elemanları ile öğretmenler arasından, Milli Eğitim Uzmanı kadrosuna naklen alım yapılacaktır.

3- Bu naklen alımın usul ve esasları bakanlıkça belirlenecektir.

4- Naklen atamaya başvuracak olanların 5 yıllık deneyime sahip olmaları ve istenen yabancı dil düzeyi şartını taşımaları gerekmektedir.

Kaynak: www.memurlar.net

Son Güncelleme: 27.02.2014 20:16
Anahtar Kelimeler:
MEB Naklen Uzman Alacak
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.