banner374
27 Şubat 2015 Cuma 18:43
MEB önünde 'din kültürü öğretmenliği' eylemi
 Bakanlık binası girişinde toplanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği öğrencisi grup, "28 Şubat ürünü değil, mağduruyuz", "Din kültürü öğretmen adayları adalet istiyor", "Mağduruz" yazılı dövizler taşıdı ve "Ayrıcalık değil, hakkımızı istiyoruz", "Verilen sözler tutulsun" şeklinde sloganlar attı.
Şahin Balat, grup adına yaptığı açıklamada, 17 Nisan 2014'te YÖK'ün bölüme öğrenci alımını durdurması ile başlayan mağduriyetlerinin, 2015 Şubat atamaları ile devam ettiğini söyledi.

"Geçtiğimiz yıllarda yetkili mercilerin bölümümüz hakkında aldığı kararların sorumlusu bizler olmamalıyız. Bizler sadece amacı temel dini eğitim vermek olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bölümüne İlahiyat Fakültesi yerine yüksek puanlar alarak öğretmenliği tercih eden bireyleriz " diyen Balat, şubat ayı öğretmenlik atamalarında yüzde 5 oranında bölüm mezunlarının, yüzde 95 İlahiyat Fakültesi mezunlarının atandığını kaydetti.

Sorunlarının çözümü için hükümetin adım atmasını istediklerini belirten Balat, birçok öğretmenlik alanında olduğu gibi bölümün ortak alandan çıkartılıp ilköğretim ve ortaöğretim şeklinde öncelik hakları verilerek yeniden düzenlenmesini istediklerini ifade etti.
banner182
Son Güncelleme: 27.02.2015 18:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
fizikçi 2 yıl önce

bunlar da eylem yapıyor ya kpss 50 puan alamayıp kpss siz mi atanmak istiyorsunuz nankörlerrrrrrr

Avatar
misafir 2 yıl önce

bu hükümet size çalıştı ve çalışmaya da devam ediyor. daha neyin mücadelesini veriyorsunuz anlamıyorum... 80-85-90 puan alıp atama bekleyen bölümler var...

Avatar
kpsszede 2 yıl önce

Hic millette suc aramayin . Bi zahmet 60 puan alip atanin kardesim . Millet 84 puanla atanamadi bkz . Felsefe ogrt.

Avatar
yiğit 2 yıl önce

adam olun ulan aç behimeler

Avatar
TÜRKÇE 2 yıl önce

türkçeye ni̇sanda 2000 atama i̇sti̇yoruz

Avatar
muzikkk 2 yıl önce

Din kültürü öğretmenleri arkadaşlarima katılıyorum bu haksızlık bizim bölümde de ayni durum var konservatualarin yüzünden biz eeğitim fakülteleri atanamiyoruz bu haksızlığa biran önce çözüm getirilmeliiii