banner374
29 Mart 2016 Salı 22:32
MEB Sertifikası (Tüm Kurumların Dikkatine)
         Okul ve kurumlarımızın güvenli internete daha sağlıklı erişebilmeleri için MEB Sertifikası hazırlandığı, okul ve kurumlarımızda bulunan ve internet erişimi bulunan tüm cihazlara http://sertifika.meb.gov.tr internet adresindeki MEB Sertifikasının yüklenmesi gerektiği, bu doğrultuda Eğitimde Fatih Projesi kapsamında yer alan okullarda Fatih VPN’ini kullanan tablet bilgisayar ve etkileşimli tahtalara “https” sitelerine erişimde gizlilik uyarısı almamak ve daha güvenli internet erişimi sağlamak için MEB Sertifikasının yüklenmesi gerektiği belirtilmektedir.

         Bu çerçevede Eğitimde Fatih Projesi kapsamında dağıtımı yapılmış olan tablet bilgisayarlarla ilgli,  tablet bilgisayar uzaktan yönetim sistemi(MDM) ile MEB sertifikaları Genel Müdürlüğümüzce yüklenecektir. Ancak İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevli yöneticilere dağıtımı yapılan tablet bilgisayarlarda uzaktan yönetim sistemi olmadığı için söz konusu cihazlara sertifikanın ilgi yazıda belirtildiği şekliyle yüklenmesi gerekmektedir.

         Ayrıca Eğitimde Fatih Projesi kapsamında kurulumları gerçekleştirilen Etkileşimli Tahtalarla ilgili, erişim hizmeti henüz tüm okullarımızda olmadığı için söz konusu MEB Sertifikaları etkileşimli tahta uzaktan yönetim sistemi kullanılarak yüklenememektedir. Bu çerçevede ilinizde kurulumu gerçekleşmiş olan Etkileşimli Tahtalara, ilgi yazıda belirtildiği şekilde http://sertifika.meb.gov.tr adresinden 31 Mart 2015 tarihine kadar MEB Sertifikalarının  yüklenmesi gerekmektedir.

www.mebpersonel.com

banner182
Son Güncelleme: 29.03.2016 22:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol