banner374
03 Mart 2014 Pazartesi 08:04
MEB'DE YENİ DÖNEM
 MEB'DE FIRTINA DÖNEMİ
                Malum kanun mecliste kabul edildi. Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra yürürlüğe giderecek. Gidecek olanlardan ziyade kimler atanacak meselesi gündemde. İlk fırtına il ve ilçe milli eğitim ile Ankara'da kopacak. Daha fırtına dinmeden okullarda karne verildiği günün bitiminde tüm idareciler 16 Haziran'da öğretmenler odasında seminer dinliyor olacaktır. Elbette o zamana kadar uzatılacakların durumları netleşir ve valilikçe "Olur"ları gelir. Fakat belirsizlik çoğu idareci için büyük sıkıntı olacaktır.
                Tahminim yönetmeliğin Yönetici Atama yönetmeliğini Mart'ın sonuna kadar en geç Nisan 15'ine kadar yayınlayacak ve mayıs ayı boyunca görevde devam edecek idarecileri birer birer inceleyecek ve EK-2 ye benzer bir çizelge ile tercih ve puan çizelgesi oluşturacak ve müracaat etmek isteyenlerden okul ilçe silsilesini takip ederek isteklileri hem öğretmenlerden hem de bilfiil idarecilik yapıyor olanlardan toplayacaktır. Burada tahminim  haziran ayı başı tüm isteklilerin tercihlerini alıp valilik makamına il milli eğitimin önereceği üç isim arasından valilik birini seçecektir istekli olunan makama.
                13 Haziran'a kadar görevlendirme "Olur"u  gelmeyen okul idarecilerinin pazartesi günü aynı okulun öğretmenler odasına oturması da yanlıştır.  Bu durumda olanlara eğer idarecilik onayı gelmeyecekse öğretmen olarak devam edeceklerse  öncelikli olarak okul seçme hakkı verilmelidir.
                Önerim tüm okul idarecilikleri isteyen öğretmenlerin tercihleri alınmalı okul müdürlüğü isteyenlerin durumunu il veya ilçe milli eğitimde kurulacak olan komisyon tarafından belirlenmeli.
Okul Müdürleri öncelikle atanmalıdır.
                Müdür yardımcılığı için ise farklı okulları isteyen öğretmenlerin ilgili okuldan alacağı "Okulumuzda görev yapması  uygundur"  resmi üst yazısı ile tercih dilekçesini vermesidir.
Eh ne diyelim "KANUN HAYIRLI OLSUN".
 
                                                                                                                                            Şaban ADIGÜZEL
                                                                                                        Eğitimci Yazar
banner182
Son Güncelleme: 03.03.2014 08:06
Anahtar Kelimeler:
meb yeni dönem
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Adil 3 yıl önce

hükumete küfür eden idarecilere sonnnn.

Avatar
Küfürde bir numara 3 yıl önce

çalıştığım okulun müdür yardımcısı hükümete öyle küfür ediyor ki, duyanların ağzı açık kalır vallahi. adamın eğitimle ilgili bir derdi yok ki, işi gücü siyaset birçok idarecinin.

Avatar
KUBİLAY 3 yıl önce

kardeşim şunu unutmayin adaleti bozulan kantar gün gelir sizi de tartar. bu nedenle daha önce düştüğünüz hataya düşmez bu ebs li bu değil gibi ayrimcilik yapmaz hak edene hak ettiğini vermenizi bekliyoruz...

Avatar
hak ve adalet 3 yıl önce

adleti bozuln kantar gün gelir senide trtar...