banner406
banner396
19 Mayıs 2014 Pazartesi 13:47
Meb'den Korkutan Devamsızlık Raporu
 Oku­lu terk eden 10 bin öğ­ren­ci­yi eği­ti­me ge­ri dön­dü­ren ba­kan­lık, ge­ri­ye ka­lan 164 bin 625 öğ­ren­ci­nin pe­şi­ne düş­tü. Ba­kan­lı­ğın 90 bin öğ­ren­ci he­de­fi­ne ula­şa­ma­dı­ğı gö­rül­dü.  Sü­rek­li de­vam­sız­lık eden öğ­ren­ci­le­rin kır­sal ke­sim­de bu­lun­ma­sı acı bir tab­lo­yu da göz­ler önü­ne ser­di.
OKUL YE­Rİ­NE TAR­LAYA

Kır­sal ke­sim­de öğ­ren­ci­le­rin mad­di im­kân­sız­lık­lar do­la­yı­sıy­la eği­ti­me de­vam ede­me­di­ği tes­pit edil­di. Ai­le ile bir­lik­te ço­cuk­la­rın da ev ge­çi­mi­ne kat­kı sağ­la­mak ama­cıy­la tar­la ve bah­çe­ler­de ça­lış­ma­ya git­ti­ği di­le ge­ti­ril­di.

Kaynak: Bugün
Son Güncelleme: 19.05.2014 13:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
müeyyide 2014-05-20 22:36:17

12 yıllık eğitim kanunla mecbur olduğuna göre sürekli devamsızlıkların önlenmesi için kolluk kuvvetlerinin devreye girmesi lazım. ayrıca devamsız öğrencilerin velilerinin ödemesi gereken para cezası hiç uygulanmıyor.