banner374
02 Eylül 2012 Pazar 15:39
MEB'den öğretmen atama kılavuzunda değişiklik
İlk açıklanan kılavuzda atama yapılacak alanlardan din kültürü ve ahlak bilgisi ile grafik ve fotoğraf grafik için taban puan 70 olarak belirtilmişti. Söz konusu taban puanlarının yanlış hesaplandığı, bu puanlarla özellikle din kültürü ve ahlak bilgisi branşı için ayrılan toplam 2 bin 975 kontenjanın çok büyük oranda boş kalacağı belirtilmişti.

Bakanlık, söz konusu kılavuzun 'Atama Yapılacak Alanlar İle Başvuruya Esas Olacak Taban Puan ve Kontenjan Çizelgesi'nde değişikliğe gitti. Din kültürü ve ahlak bilgisi alanı için taban puanı 55'e indiren Bakanlık, grafik ve fotoğraf grafik için ise bir taban puan belirlemedi.


ATAMA KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ


Öte yandan, öğretmen atamaları için başvurular yarın başlıyor. Başvurular elektronik ortamda 9 Eylül tarihine kadar yapılabilecek. Öğretmen adayları en fazla 25 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Atamalar ise 10 Eylül'de bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek. Atanan öğretmenler 11 Eylül tarihinde göreve başlayacak. Adaylar, 12-16 Eylül tarihleri arasında uyum eğitimine alınacak.


CİHAN
banner182
Son Güncelleme: 02.09.2012 15:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol