banner406
banner396
23 Ağustos 2015 Pazar 21:11
Milli Eğitim Müdürü Ve Şube Müdürüne Mahkemeden Soruşturma İzni Çıktı
  Bu izin ile beraber Eski Milli Eğitim Müdürü GENÇ ve Şube Müdürü Karakoç’a yargı yolu gözükürken Eğitim-Sen Milas Temsilcisi Mustafa Ali Demirci tazminat davası açacaklarını ifade etti.
 


Demirci’nin  “Şu anda ilçemizde değerlendirme yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, Şube Müdürü Şaban Karakoç’un yargılanması Kaymakamlık kararıyla sabitienmiştir. ilçe Miili Eğitim Müdürü ve Şube Müdürü hakkında, bundan sonraki süreç Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülecektir. Cumhuriyet savcıları ilgili kamu görevlilerinin ifadelerine başvuracak, puanlamanın hukuki gerekçelerini irdeleyeceklerdir” diyerek soruşturma izni ve yargı yolunun açıldığını kamuoyuna duyurduğu basın açıklaması yerel haber gazetesinde şu şekilde yer aldı;

Kaymakamlıktan ‘İlçe Milli Eğitim eski Müdürü’ hakkında soruşturma izni!

Milas Önder Gazetesi
 / İlçemizde, “okul müdürlerinin görev sürelerinin uzatılması ile ilgili performans değerlendirmesinde kişiye özel farklı uygulamalar yaptıkları, yanlı davrandıkları ve sübjektif değerlendirmelerde bulundukları” iddia edilen İlçe Milli Eğitim eski Müdürü İradet Genç ve Şube Müdürü Şaban Karakoç hakkında soruşturma izni verildi.

 Bu izinle birlikte müdürlere yargılama yolu açıldı.
 
2014-2015 eğitim öğretim yılı başında ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılan performans değerlendirmeleri sonrası 75’in altında puanlar verilen Eğitim Sen üyesi birçok müdür görevini bırakmak zorunda kaldı. Haksız yere görevden alındıklarını belirten Eğitim-Sen’li okul müdürleri konuyu yargıya taşıdı. Ancak Milas Kaymakamlığı, geçen yıl ilçe milli eğitim müdürleri ile şube müdürlerinin bu tartışmalı uygulaması için soruşturma izni vermemişti.
 
Eğitim-Sen bu kez üyeleriyle birlikte konuyu Muğla İdare Mahkemesi’ne taşıdı. İdare Mahkemesi’nde dava kazanan okul müdürlerine eski görevleri olan okul müdürlüğü görevine iade etmek yerine yine “yanlı değerlendirme ve uygulamalar”ını sürdürdü. Bunun üzerine Eğitim Sen’li okul müdürleri yine Milas Kaymakamlığına dilekçe ile başvurarak, iki müdür için soruşturma izni verilmesini istediler. İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürü hakkında yapılan ön İnceleme sonucunda Milas Kaymakamlığı 10 Temmuz 2015 tarih ve 2015/18 sayılı kararı ile, “kişilere özel farklı uygulamalar yaptığı” iddia edilen ilçe milli eğitim müdürü Genç ve şube müdürü Karakoç hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma yapılmasına izin verdi.
 
Eğitim-Sen Milas Temsilcisi Mustafa Ali Demirce, bu gelişmeyle ilgili olarak Temsilcilik binasında düzenlediği basın toplantısında, Milas İlçe Milli Eğitim eski Müdürü İradet Genç ve Şube Müdürü Şaban Karakoç hakkında verilen yargılanma kararını duyurdu.
 
Demirci, “Şu anda ilçemizde değerlendirme yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, Şube Müdürü Şaban Karakoç’un yargılanması Kaymakamlık kararıyla sabitienmiştir. ilçe Miili Eğitim Müdürü ve Şube Müdürü hakkında, bundan sonraki süreç Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülecektir. Cumhuriyet savcıları ilgili kamu görevlilerinin ifadelerine başvuracak, puanlamanın hukuki gerekçelerini irdeleyeceklerdir” dedi.
 
Tazminat davası açacaklar
 
Eğitim-Sen Milas Temsilcisi Mustafa Ali Demirci, görevin gereklerine aykırı hareket eden kamu görevlileri hakkında, hangi görevde olurlarsa olsunlar sonuna kadar mücadele edeceklerini belirterek, “Gücünü yasalardan, hukuktan almayan kamu görevlileri gün gelir yaptıkları yanlış işlemlerin hesabını yargı önünde vermek zorunda kalırlar. Eğitim-Sen, üyelerini mağdur edenlere karşı tazminat davaları açmak için de gerekli hukuki süreci başlatma kararı almıştır” dedi.
 
http://www.milasonder.com/kaymakamliktan-ilce-milli-egitim-eski-muduru-hakkinda-sorusturma-izni/

MEMURSESİ.COM

www.mebpersonel.com

Son Güncelleme: 23.08.2015 21:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Düzce 2015-08-23 22:56:59

Düzce deki idareciler hakkında mahkeme soruşturma izni verdi.