banner374
28 Ekim 2014 Salı 16:59
Nabi Avcı neden dinlenmedi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı neden dinlenmedi? 

MEB yönetici mülakatları ile ilgili, Türk Eğitim-Sen İstanbul 9 No'lu Şube Başkanı Enver Demir'in açıklaması:

    Makam tefecileri temiz iş çikarmiş!  

    İlk defa ve yeniden müdür olarak görevlendirilecek adaylara ilişkin, 16 Ekim 2014 Perşembe günü  başlayan sözlü sınavlara  bir gün kala, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI, İl Milli Eğitim Müdürleriyle, Telekonferans  yöntemiyle  bir toplantı  gerçekleştiriyor.

     Toplantının ana konusu; Müdürlük Mülakatları. Milli Eğitim Bakanı, emrindeki İl Milli Eğitim Müdürlerine, Müdürlük Mülakatlarıyla ilgili duygu ve düşüncelerini iletiyor, talimatlarını aktarıyor. Bakan, İl Müdürlerine kısaca; ”Mülakata gireceklerin hiçbiri bizim düşmanımız değil. Adaletli olun, vicdanlı-izanlı davranın. Kimsenin hakkını yemeyin” cihetinde bir konuşma yapıyor. Bakanın bu tavrı, sınava girecek olanların büyük bir bölümü nü bir nebze umutlandırıyor.

    Bu gün itibarıyla, İstanbul başta olmak üzere, birçok il de sonuçlar açıklandı. Sonuçlardan anlıyoruz ki, komisyonlar hiç te Milli Eğitim Bakanının buyurduğu gibi, adil ve hakkaniyet ölçülerinde davranmamış, hatta; 91 yıllık Cumhuriyet tarihinin en büyük müdür kıyımına imza atmış, tasarladıkları sistemi hayata geçirme sürecinde önemli bir adım atmışlardır. 

   Bütün yaşananlardan sonra  insanın aklına şu geliyor, Bakan; “Adil ve vicdanlı davranın” dedi, böyle oldu. Ya,”Siz işinizi bilirsiniz,nasıl isterseniz öyle yapın” deseydi ? Farklı bir şey mi olurdu? Herhalde, çok farklı olmazdı. Demek ki bunlar danışıklı dövüş yapmış, ortalık makam tefecileri ve onların tetikçileriyle doldurulmuştur.

   Bu rezaletten sonra, hakkın ve haklının yanında olanların mücadelesi daha bir hız kazanacaktır. Kesinlikle inanıyorum ki,eğitim çalışanları yaşanan rezaletlere duyarsız kalmayacak, doğru örgütlenerek, doğru yerde örgütlenerek,bu tezgahları yıkıp geçecektir.  
banner182
Son Güncelleme: 28.10.2014 17:34
Anahtar Kelimeler:
Nabi Avcı
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol