banner374
22 Ekim 2013 Salı 18:29
Nabi Avcı'dan Açıklama
 Bakan Nabi Avcı, 'TBMM Mustafa Necati Kültür Evi'nde Ressam Betül Burnaz'ın "Deveran Aralığı" konulu 'Akrilik Resim Sergisi'nin açılışını gerçekleştirdikten sonra, gazetecilerin sorularını cevapladı. Avcı, bir gazetecinin, kamuda baş örtüsü serbestiyeti ve andımızın kaldırmasını sağlayan düzenlemenin, CHP tarafından Danıştay'a taşınmasını nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine, "Danıştay'a giden arkadaşlarımıza, bu sergiye gelmeleri, bu serginin güzelliklerini görmelerini, kararlarını bu vesile ile bir kez daha gözden geçirmelerini diliyorum. Onları da davet ediyorum. Bu dresimleri görsünler. Bu resimlerin hangi emeğin, hangi göz yaşlarırının ürünü olduğunu onlarda yaşasınlar." karşılığını verdi.
DERSHANELERİN KAPATILMASI

Dershanelerin tabelasından 'TC' ibaresinin kaldırma gerekçesi için ise Bakan Avcı, şunları ifade etti:

"Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili haberlerde benim, Bakan Yardımcım, Müsteşar ve Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği'nin yaptığı açıklamaların dışında hiç birşeye itibar etmeyin. Bu konularda, çok fazla spakülasyon yapılıyor. Aslı astarı olmayan bir çok şey, MEB'in çalışmasıymış gibi sunuluyor. Bunlar doğru değil. Milli Eğitim Bakanlığı adına yapılan açıklamaları ben yaparım. Görevlendirmemiz vasıtası ile bazı arkadaşlarımız yapar. Biz bunları tekzib etmiyoruz. Çünkü o kadar çok yalan yanlış şeyle yazılıyor ki, sabahtan akşama kadar tekzible uğraşmamız gerekiyor. Bakanlğın resmi sitesinde yayınlanan haberlere, onun dışında yapılan haberlere itibar etmeyin."
banner182
Son Güncelleme: 22.10.2013 18:30
Anahtar Kelimeler:
nabi avcı dan açıklama
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
erkek öğretmen 3 yıl önce

bakanlığın sitesinde alan değişikliği temmuzda yapılacak deniyordu yapılmadı bakan kendisi televizyonda eski alanlarına dönmek isteyenler dönecek dedi dönemedik demek ki bakana ve sitesine de inanmamak lazım öğretmenler kime inansın ey halk