banner374
25 Şubat 2015 Çarşamba 18:33
Samsun MEM’de Fatura Öğrencilere Kesildi

   Normal koşullar altında Bakanlık okullarda para toplanarak sınav yapılmasına sıcak bakmıyor.Samsunda uygulanan Adım Adım Başarı Projesi kapsamında yürütülen Kazanım Değerlendirme Sınavlarının baskı maliyeti karşılanamayınca Samsun MEM çareyi okulların Aile Birlikleri bütçesinden almakta buldu.

 

 Okulların “Okul aile birliği” bütçeleri zaten kendi ihtiyaçları karşılanamaz iken milli eğitim müdürlüğünün valilik oluru ile bu şekilde para istemesi okulları epey bir zora sokacaktır.Bu şekilde para istemenin en önemli olumsuz unsuru ise dolaylı olarak öğrencilerden milli eğitim müdürlüğünce para talep edilmesidir.Okul aile birliklerinin gelirleri öğrenci velilerinin verdikleri para ile oluşturulduğunu hatırlayacak olursak aslında istenilen paranın öğrencilerden yani velilerin cebinden çıkacağı sonucunu görüyoruz.

  Projenin amacı sınavlara hazırlanan öğrencilere ücretsiz sınavlar yaparak ildeki sınava dayalı başarıyı arttırmaktı fakat proje öyle bir hal aldı ki projenin maliyetinin okulların tek bütçesi olan Okul Aile Birliklerinden alınması,faturanın öğrenci ve velilere kesilmesine sebep olmaktadır.Milli Eğitim Müdürlüğünün bu şekilde öğrenci velilerinin cebinden çıkan paraya endeksli çözümden vazgeçerek daha farklı çözüm üretmesi gerekir.

 

Samsun Milli Eğitim Müdürünün Yazısı ;

 

 

 

 


           ÖZEL HABER

 
Mebpersonel.Com   
Bu  yazının tüm hakları Mebpersonel.Com'a aittir. İzin alınmadan veya açık yapılan alıntılar için  takip yapılır ve yasal işlem süreci başlatılır

www.mebpersonel.com

banner182
Son Güncelleme: 25.02.2015 18:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
EL İNSAF 2 yıl önce

neden yayinlamiyosunuz yazilanlari