banner406
banner396
08 Eylül 2015 Salı 15:37
Şube Müdürlüğü Mülakatına İtiraz İçin Son Gün Yarın!

  Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürlüğü sözlü sınavı sonuçları için yapılan itirazlara 10 gün içinde cevap verilmesi gerekmektedir.

Şube Müdürlüğü sözlü sınavına itiraz dilekçesi örneği

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA
(İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü)
 

Milli Eğitim Bakanlığını İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan  Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sözlü Sınavına ……….. günü …….. Kurul ……..sırada katıldım. ……….. tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinde  MEBBİS Kişisel bilgiler modülünden sözlü sınav sonucumun …………. olduğunu öğrendim.
MEB Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin Sözlü Sınav başlıklı 16. Maddesinde aranılan şartları taşımış olmama ve tarafıma sorulan soruları doğru cevaplamış olmama karşın verilen puan hakkaniyetli değildir.
Sözlü sınavlar ile ilgili Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulunun YD. İtiraz No: 2008/774 numaralı vermiş olduğu karara göre sözlü sınavda adayın sorulara verdiği yanıtların teknolojik imkânlardan yararlanarak sesli ve görüntülü kayıt altına alınmasının gerekli olduğu belirtilmiştir. Danıştay Onikinci Dairesi verdiği kararda, sözlü sınav komisyon üyelerinin her biri tarafından değerlendirme yapılarak tutanağa bağlanmış soruların ve yanıtlarının neler olduğunun, bu yanıtlara komisyon üyelerince takdir edilen notun gerekçeleriyle ortaya konulmamış olması ve ayrıca sözlü sınavda verilen yanıtların teknolojik imkânlardan yararlanarak sesli ve görüntülü kayıt altına alınmaması nedenleriyle davacının sözlü sınavda başarısız sayılmasına ilişkin işlemi hukuka uygun bulunmamıştır. Sözlü sınavın sesli ve görüntülü kayıt yapılmak suretiyle gerçekleştirilmesi günümüzde mümkün olduğundan bu imkânın kullanılmamasının hukuk devleti ilkesinin sağladığı güvenceyi zedelediğinden bahsedilmektedir. 
Sözlü ve görüntülü kayıt imkânı varken ayrıca sözlü sınav komisyon üyelerinin soru ve cevaplarının tutanağa geçirilmesi, sözlü sınavda komisyon üyelerince takdir edilen notun gerekçelerinin ortaya konulması, sınav öncesinde soruların ve cevaplarının hazırlanmış olması gerekmektedir.
Katıldığım sözlü sınavda sorulara verdiğim cevaplar teknolojik imkânlardan yararlanarak sesli ve görüntülü kayıt altına alınmamıştır. Girmiş olduğum sözlü sınavda sübjektif bir değerlendirme yapılmış olup yazılı sınav puanım bertaraf edilmek için sözlü sınavdan düşük puan verilerek atanma hakkım elimden alınmıştır.
Sözlü sınavda tarafıma sorulan sorulara verdiğim cevaplar gerekçeleri ile birlikte tutanağa geçirilmemiş, sınav sesli ve görüntülü kayıt altına alınmamış, sorulara doğru cevaplar vermiş olmama rağmen sözlü sınav takdirinde sübjektif değerlendirme yapılarak mağduriyetime sebep olunmuştur.
Yukarıda izah ettiğim hususlar göz önünde bulundurularak …/…/2015 tarihinde katıldığım Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sözlü Sınav sonucumun yeniden değerlendirilmesi hususunda gereğini arz ile talep ederim.
 

Ad-Soyad
 

TC.No:………..
Adres:………
Son Güncelleme: 08.09.2015 15:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
#adaletyoksaoydayok 2015-09-08 17:19:24

danıştay kararlarını uygulamadılar meb bürokratları suç işliyor hakkımızı istiyoruz.

Avatar
yusuf yusuf 2015-09-08 17:20:36

mülakat demek torpil demektir. 5918 kişinin hakkına girdiler 1 kasımda ne yüzle oy isteyecekler #adaletyoksaoydayok

Avatar
danıştayı sıfırladılar 2015-09-08 17:21:45

danıştay iptal kararı vereli bir yılı geçti. hukuk devletini de adaleti de yok saydılar. şube müdürü adayları sandık başında hesap sorar

Avatar
MEMET 2015-09-08 17:29:46

eğitim birsen biz ikinci atama bekleyenlerin sendikası değil mi vekaleten şube müdürlüğü yapanların sendikası çünkü bizler için hiçbir şey yapmıyor

Avatar
meb 2015-09-08 18:22:33

Oynadığın komedi trajediye dönüştü.hadi bekleme acilen atama yap.

Avatar
eğitimci 2015-09-08 21:05:02

Görevlendirmelerin yerine sınavı geçen bizler atanmak istiyoruz