banner374
10 Mayıs 2014 Cumartesi 22:56
TÜRKLER BÜYÜK BİR BAŞARI İLE ESTİ GEÇTİ
 “ULUSLARARASI İLHAM PROJESİ”                                                   

 “Uluslararası İlham Projesi” kapsamında İskoçya’dan ülkemize gelen Beden Eğitimi Öğretmenleri Laura Hare ve Lynda Sim; İskoç Dansları, Modern Danslar, netball ve atletizm alanında MEHMET ÖZCAN TORUNOĞLU ORTAOKULU öğrencileriyle birlikte çalışmalar yapmışlardır. Ayrıca 03-07/05/2014 tarihleri arasında ülkemizde çeşitli etkinliklere katılmışlardır. Habertürk Gazetesi 08/05/2014 tarihinde bu çalışmalara Ankara ekinde yer vermiştir. Bu çalışmalarda yer alan tüm paydaşlarımızı kutluyoruz.


MEHMET ÖZCAN TORUNOĞLU ORTAOKULU Okul Müdürü Ali YÜZER, İngilizce Öğretmeni Tülay ÖNDER ve Beden Eğitimi Öğretmeni Sevgi YILDIRAN’ın İskoçya’da değişik okullarda yapmış olduğu etkinliklere gazete “TÜRKLER BÜYÜK BİR BAŞARI İLE ESTİ GEÇTİ” şeklinde yer vermiştir.”

         
 
Gazete Metninin Türkçesi:

Arbroath High School 2010 yılından itibaren, Türkiye-Ankara Mehmet Özcan Torunoğlu Ortaokulu ile kültürel değişim amaçlı Uluslararası İlham Projesini sürdürmektedir. Proje daha çok beden eğitimi derslerinin yaygınlaştırılması ve daha aktif hale getirilmesi ile alakalıdır. Bu yıl projenin 3. yılıdır. Mehmet Özcan Torunoğlu okulundan meslektaşlarımız okulumuzu ve civarımızda bulunan Timmergreens, Ladyloan, Murfield ve Inverbrothock okullarını ziyaret ederek, geleneksel Türk Danslarını sergileyip, örgencilerimize Türkiye’deki okullar hakkında bilgiler vermişlerdir. Ayrıca okulumuzdaki beden eğitimi derslerine katılıp, izleme fırsatı bulmuşlardır. Türk Öğretmenlerin ziyareti büyük bir başarı ile tamamlanmış olup, örgencilerimiz tarafından etkinlikler çok beğenilmiştir. Geleneksel Türk Dansları, Sayın Sevgi Yıldıran (Beden Eğitimi Öğretmeni) tarafından sunulmuş olup, kendisine İngilizce Öğretmeni Tülay Önder ve Okul Müdürü Ali Yüzer eşlik etmişlerdir.
banner182
Son Güncelleme: 10.05.2014 23:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
emircan 2 yıl önce

bizim okul