banner374
01 Ağustos 2014 Cuma 14:16
17500 Fen ve Teknoloji Öğretmeni Atama Bekliyor
 ''Biz üniversitede 4 yıl emekle bölümünü bitirmiş FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENLERİYİZ. Ancak sizinde bildiğiniz gibi okulu bitirmek yeterli olmuyor ve bizler okulumuz bittikten sonra tekrar KPSS sınavına girerek yeterliliğimizi ispatlamaya çalışıyoruz.Fakat bu da yeterli olmuyor çünkü kontenjanlar sınırlı sayıda belirlenmektedir.Biz ÖĞRETMENLER olarak bu yıl FEN VE TEKNOLOJİ BRANŞINDA 7500 atama talep etmekteyiz. Bu sayı size çok gibi gelebilir.Bu nedenle bu sayıyı istememizdeki sebepleri aşağıda sıralamak istiyoruz:
1-) Bu yıl sınava girmiş ve atama bekleyen öğretmen sayısı 16.484 dır. Ve bu adaylardan her biri öğrencilerine kavuşmak için gün sayıyor.Bu sayının azaltılabilmesi için 7500 FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİNİN ATANMASINI İSTİYORUZ.
2-)Geçtiğimiz yıl yapılan TEOG sınavında öğrencilerin genel olarak sayısal derslerde ve özelliklede Fen ve Teknoloji dersindeki başarısızlıkları yüksektir.İyi bir gelecek nesil için başarılarının arttırılması ve bunun içinde alanında donanımlı öğretmenler gerekmektedir.Bunun için de 7500 FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİNİN ATANMASINI İSTİYORUZ.
3-)Ülkemizde yapılan sınavlardaki bir çok başarısızlığın sebebi Milli Eğitimde uygulanan ÜCRETLİ ÖĞRETMEN politikasıdır. Bu yöntemle eğitimde fırsat eşitliği yok sayılıyor. Çünkü ücretli öğretmen olarak uzmanlık alanı dışındaki kişiler sadece üniversite mezunu olduğu için derslere giriyor.Bunların verdiği eğitim ne kadar yeterli olabilir.Ve bu eşitsizlik yaşanırken bütün öğrencileri aynı sınavlara tabii tutulması ne kadar doğru olabilir?Bunlara dur demek için de 7500 FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİNİN ATANMASINI İSTİYORUZ.
4-)Cağdaş eğitim sisteminin bizim gibi idealist, dinamik ögretmenlere ihtiyacı var.Fen bilimlerini durağanlaşmaktan kurtarmak lazım ve bu yüzden 7500 FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİNİN ATANMASINI İSTİYORUZ.
Yukarıdaki sebeplerden dolayı öğretmen atamalarına karşı daha duyarlı olarak bize destek vermenizi istiyoruz.Lütfen sesimizi duyun ve 7500 FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİNİN atanmasında sizinde katkınız olsun''

Atama Bekleyen Fen ve Teknoloji Öğretmenleri
banner182
Son Güncelleme: 01.08.2014 14:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Tutarlı 2 yıl önce

diğer haberlerden etkinlenmiş fen ve teknoloji öğretmenleri hocamlarım. ancak şunu bilmelisinizki hocam 4000 açığınız var. 7000 kadro nasıl isteyebiliyorsunuz...

Avatar
fenci 2 yıl önce

en az 5000 alım istiyoruz lütfen duyun sesimizi

Avatar
fen @Tutarlı 2 yıl önce

sen gerçekten 4000 açık olduğuna inanıyormusun türkiyede en az 15 bin fenci açığı var..80 kişilik sınıflara göre doğrudur o 4 bin..

Avatar
Fenci @Tutarlı 2 yıl önce

bu sizi ilgilendirmiyor mezun bekleyen 17.bin fenci var ücretli öğretmenlik yapan arkadaşlar çok mu iyi eğitim veriyor lütfen kimseden etkilenmiyor hakkımızı istiyoruz saygı duymak sizin elinizde

Avatar
evet 2 yıl önce

en az 30bin açık var bana göre.. her iki kişiden biri fenci olmalı. çünkü biz 4 yıl okuduk. diğer bölümler okumadı ilkokul mezunu işsiz. bence bizim hakkımız.

Avatar
Tutarlı 2 yıl önce

ilgilendirmiyor diye sesleniyorum. bahsettiğiniz sınıf mevcutları tüm branşlar için geçerli. ücretli öğretmenlik de tüm branşlar için geçerli. anlayacağınız açık sayısına göre atama talep etmeniz gerekiyor. bu durumda kaideye bile alınmazsınız.

Avatar
snf 2 yıl önce

sınıf öğretmenliğinden de 25bin atama bekleyen var.

Avatar
fen 2 yıl önce

hakkımızı istiyoruz en az 5000 atama istiyoruz