banner374
07 Haziran 2012 Perşembe 21:22
2012 Ağustos  Ayında 30 Binden Fazla Öğretmen Atanacak
 Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak ile telefonla görüştü. Öğretmen atamalarının gündeme geldiği görüşmede Hikmet Çolak “Şu anda öğretmen ataması konusunda kanun teklifi hazırlanıyor. Sayı veremiyoruz ama bugüne kadar bir defada yapılan atamaların üzerinde Ağustos ayında bir atama yapılacak” dedi. Çolak ayrıca öğretmen atamaları ile ilgili kanun teklifine bir madde daha eklediklerini belirterek, bir sürpriz yapacaklarını söyledi ama sürprizin ne olduğunu açıklamadı.”

 
Açıklamanın en dikkat çekici noktası ”Bugüne kadar bir defada yapılan atamaların üzerinde Ağustos ayında bir atama yapılacak” bölümüdür.

 

Çok eskiye gitmeden son 6 yılın öğretmen atama sayılarını incelediğimizde, bir defa en fazla 30 bin öğretmen ataması yapıldığını görüyoruz.

 

Meb İnsan Kaynakları Genel Müdürü’nün açıklaması doğrultusunda anlıyoruz ki, Ağustos ayında 30 binin üzerinde bir öğretmen ataması bizleri bekliyor.

 

Atama bekleyen ve KPSS’ye hazırlanan öğretmenlere duyurulur…

banner182
Son Güncelleme: 07.06.2012 21:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
yat üstüne iyi vallah 4 yıl önce

tam bir rezilik önce bir haziran ataması düşünün 28 000 sözünüz var bizlere sonra 30 000 atamasını düşünelim ağustosda böyle üstüne yatılmaz arkadaş hitç güven terkin etmiyorsunuz ..

Avatar
erdogan subasi 4 yıl önce

sana inanırsam maliye bakanı yalancı ona inanırsam (5 indeki açıklaması)sen yalancısın kafa kafaya verin kimin yalancı olduğunu siz seçin ha bi de geçen hafta yönetmelik başbakanlıkta demiştin şimdi bakanda diyorsun sence bu bir çelişki midir