Öğretmen Atamaları:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
2014 ŞUBAT ATAMASI KAÇINILMAZ OLDU!...

 2014-Şubat Ataması Kaçınılmaz Oldu! “Ülkemizde her daim öğretmen atamaları siyasetin gölgesinde kalmıştır. 2014 Mart ayında yerel seçimleri düşündüğümüzde, şubatta ek öğretmen ataması yapılması ihtimalini güçlendirmektedir.” 

Ek atamaların da yapılması ile birlikte yeni öğretim yılında 40 bin civarında öğretmen göreve başladı. Milli Eğitim Bakanlığında 110 bin civarında kadro yine boş kaldı. Bakanlık bu kadroları her zamanki gibi ücretli öğretmenler yolu ile dolduracak. Dışarıda kadro bekleyen yüzbinlerce öğretmen adayı, ücretli öğretmenlerle doldurulan dersler! Tam bir çelişki… Bu çelişkiyi yıllardır yaşıyoruz.

Atanamayan öğretmen adaylarının kafasında ki soru şu; 2014 Şubat ayında atama yapılacak mı? Yapılmayacak mı? Ülkemizde her daim öğretmen atamaları siyasetin gölgesinde kalmıştır. 2014 Mart ayında yerel seçimleri düşündüğümüzde, şubatta ek atama yapılması ihtimalini güçlendirmektedir. 652 sayılı KHK bunun önünde engel gibi dursa da bu bir şekilde kaldırılabilir. Kaldı ki; iki büyük sendika 100 bin öğretmen ataması yapılması gerektiğini açıklamışlardı.

Şubat ayına daha zaman var. Atanamayan öğretmenler, Sendikalar üzerinde sosyal medya yolu ile kamuoyu baskısı oluşturabilirler. Siyasetin daha da ısınacağı ileri ki günler, atanamayan öğretmenler için bir avantaj haline dönüşebilir. Kamu Sen Başkanı İsmail KONCUK Şubat ayında ilk atamalar yapılmaz ise eylem yapacaklarını açıkladı.” Türk Eğitim-Sen olarak Şubat ayında 40 bin atama yapılmasını istiyoruz. Bilindiği gibi Eski Bakan Ömer Dinçer döneminde öğretmen atamaları yılda iki defadan yılda bir defaya düşürüldü. 400 bin evladımız atama beklerken, yılda bir kez atama yapılır mı? Şayet Şubat ayında atama yapılmazsa ve atama bekleyen öğretmenlerimiz de eylem yapmamızı isterse, Ocak ayında Ankara merkezli bir eylem yapacağız.” Eğitim Birsen Başkan Vekili Ahmet ÖZER’de 100 bin atama yapılması gerektiğini ifade etmişti."40 bin atama öncesi 'acil olarak 100 bin atama yapılmalıdır” Atanamayan öğretmenler sendikacılara bu sözlerini sık sık hatırlatmalıdırlar.


Ağustos ayı içerisinde Müsteşar Yusuf Tekin ile görüşen bir grup sosyal bilgiler öğretmeni adayı, Müsteşarın "Başbakandan izin istedik. Eğer onay alabilirsek Şubat ayında süpriz yapabiliriz" dediği iddia etmektedir. BU hususta bir yalanlamada gelmedi. Daha önce yıl içerisindeki atamaların öğretimin bütünlüğünü bozduğunu iddia eden MEB, geçen sene şubat ayında özür grubu atamalarını gerçekleştirmişti. Bu sene de ilk atamalar konusunda bir gelişme yaşanması sürpriz sayılmayacaktır.

Hüseyin AKAY

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
derya alkan 7 ay önce

subatta atama bekliyoruz oylarimizi ona gore kullanacagiz

Misafir Avatar
şubatta atama @Matematik 7 ay önce

herşeye var şubata mı yok bütçe alamadım gitti. arkadaşlar atamayı kaç puan ile kaçırdığımızı nasıl hesaplıyoruz bilenler yazabilir mi acaba

Misafir Avatar
öğretmen 7 ay önce

başbakan atama konusunu es geçti atama var ama açıklamak için erken olduğunu düşünüyorum

Misafir Avatar
fenci 7 ay önce

bence umutlanmalısınız enaz 20 000 atama olacak

Misafir Avatar
devam 7 ay önce

hakkımız varsa yemelerine göz mü yumacağız.

Misafir Avatar
meb 7 ay önce

nabi avcı atama yok dedi hala umutlanmalımıyız ?

Misafir Avatar
devam @YeT 7 ay önce

onların ihtiyacı olduğu kadar bizim de ihtiyacımız var. şubat ataması olsun

Misafir Avatar
YeT 7 ay önce

adamlar kendi ihtiyaçlarını karşılayacak sayıya ulaştılar ne diye geri kalan branşlar için şubat ataması yapsınlar ki?
şansınıza işte.. kontenjan açıkları olsaydı kendi yandaşlarını alırdı siz de aradan sıyırırdınız da taş çatlasa 100 kişi vardır dincilerden dışarda kalan..

toplum olarak başkaldırmayı bilemedik cesaret edemedik.. zaten hakkımız olanı almayı bilemedik.. hak verilmez alınır felsefesini hayatımıza uyarlayamadık gitti..

buraya yazanlardan kaçı @meb.gov.tr adreslerine mail atmıştır? 10 kişiden 2.

öğretmen adayı olmayışıma rağmen şikayetimi dile getirdim sizin için. emek için sağlıklı bir eğitim için. merak edenlere; mesleğim turizm-doktora öğr.

PDR’ciler İmza Kampanyası Başlattı!
PDR’ciler MEB Rehberlik Hizmetleri İle İlgili Taslak İçin Hakkını Arıyor. Her meslek saygı değerdir...

Haberi Oku