banner374
04 Mart 2015 Çarşamba 09:37
2015 Öğretmen Atamalarında Merak Edilenler
 Atanan öğretmenler 2. dönem başı itibariyle görevlerine başladılar. Bu atamadan sonra gözler Nisan ayına çevrildi. Nisan ayında atama olup olmayacağı hala belirsizliğini korurken; atama bekleyen öğretmenlerin girişimleri atama ihtimalini her geçen gün artıyor.

Nisan ayından sonra her yıl düzenli olarak yapılan yaz atama dönemi geliyor. Yazın önce il içi, il dışı ve özür grubu atamaları yapılırken; daha sonra da Ağustos-Eylül aylarında ilk atamalar yapılır. 2015 yılında da yine önemli miktarda o aylarda alım yapılması bekleniyor.

Öğretmen atama duyuruları ve başvuru kılavuzu ikgm.meb.gov.tr adresinden her yıl paylaşılır. Atanmak isteyen adaylar ilkatama.meb.gov.tr adresinden tercih yaparlar. Atama sonuçları ise atama.meb.gov.tr adresinden açıklanır.

Öğretmen atama süreci 2015 yılında da bu şekilde işleyecektir. Hangi aylarda ne kadar öğretmen alımı yapılacak? Hangi branştan ne kadar öğretmen alınacak? Bu süreçleri takip ederek sizlere aktarmaya devam edeceğiz.


www.mebersonel.com
banner182
Son Güncelleme: 04.03.2015 09:39
Anahtar Kelimeler:
öğretmen Atamaları
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
kimyacıı 2 yıl önce

NİSANDA ATAMA İSTİYORUZZ EN AZ 500 LÜTFENNN ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN SESİMİZİ DUYUN KİMYA 509 KİMYA 500 KİMYA 500 KİMYA 500...